Yıllardır bölgede yaşayan ya da iş yeri olan vatandaş ve sürücülerin can güvenliğini tehlikeye sokan ve trafik sorunun yaşandığı Şaşmaz Sanayi Bulvarı için Ankara Büyükşehir Belediyesi harekete geçti.

“Benim için öncelik insan sağlığı, insan canı” diyerek Başkent’te ulaşım projelerini birer birer hayata geçiren Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Şaşmaz Sanayi Bulvarı üzerinde trafiğe nefes aldıracak 2 adet köprülü kavşak çalışması için düğmeye bastı. 4 Kasım 2020 tarihinde ihaleye çıkan Büyükşehir Belediyesi çalışmaları hızlandırırken, köprü yapım çalışmaları için 30 Ocak 2021 Cumartesi gününden itibaren trafik akışını alternatif güzergahlardan sağlayacak.

2 KÖPRÜLÜ KAVŞAK BÖLGE TRAFİĞİNİ RAHATLATACAK

Ankara'da eski eşini öldürüp intihar etti Ankara'da eski eşini öldürüp intihar etti

Fatih Sultan Mehmet Bulvarı (İstanbul Yolu) ile Ankara Bulvarı Şaşmaz Kavşağı arasında yer alan 2473. Cadde ve 2474. Cadde kesişiminde bulunan kavşağa iki adet köprülü kavşak yapılması için Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından çalışmalara başlandı. Köprü üstü 2 gidiş-2 geliş olarak yapılacak proje kapsamında sanayi dönüşlerinin yapılacağı yan yollar da 2 şerit olarak hizmet verecek. Bölgenin sanayi alanı olması ve İstanbul Yolu güzergahını Eskişehir Yolu’na bağlayan hat üzerinde olması nedeniyle yaşanan trafik yoğunluğu böylece hem azalacak hem de köprülü kavşaklar sayesinde kesintisiz trafik akışı ve konforlu sürüş sağlanacak.

TRAFİK ALTERNATİF GÜZERGAHLARA YÖNLENDİRİLECEK

Şaşmaz Sanayi Bulvarı üzerinde yapılacak olan köprülü kavşak çalışmalarından dolayı vatandaşların sorun yaşamaması için trafik akışı, 30 Ocak’tan itibaren şu alternatif güzergahlara yönlendirilecek:

-Sanayi Bulvarı-Eskişehir Yolu istikameti Sanayi Bulvarından 2664. Sokak.-2472. Cadde-2473. Cadde ve 2480. Sokak üzerinden tekrar Sanayi Bulvarına, -Sanayi Bulvarı-İstanbul Yolu istikameti Sanayi Bulvarı üzerinde normal ulaşım güzergahının yanında oluşturulan yan yol üzerine yönlendirilecektir.” Çalışmaların altyapı hatlarının durumuna göre 90 gün sürmesi planlanıyor.