En temel ihtiyaçlarını dahi gidermekte zorlanan vatandaşlar arasında "uyuz" korkusu başlarken, ASKİ'nin bu süreçteki umursamaz açıklamaları öfkeyi daha artırdı.

Bölge halkı adına konuşan Berber Devrim Coşan, "Mansur Yavaş'a oy verdim ama kendisine hakkımı helal etmiyorum" dedi. Sanayi Esnafı Kurtuluş Er ise "Bala'yı AK Parti kazandı diye mi bizi cezalandırıyorlar?" diye sordu.

TANKERLE SU ÇEKİYORLAR

Binlerce kişinin ciddi sağlık riskleri ile baş başa bırakıldığı mahallelerde, hayvanlar da susuzluktan bitkin görüntüleri ile dikkat çekiyor. İmkânı olan vatandaşlar traktörlerinin arkasına bağladıkları tankerlerle, kilometrelerce ötedeki kaynaklardan su çekerek soruna bir nebze de olsa çözüm üretmeye çalışıyor. Bölge halkı tarafından 2 aydır telefon yağmuruna tutulan ASKİ ise "Şikâyetiniz alındı", "İşlemler devam ediyor" gibi açıklamalar ile oyalama taktiği yürütüyor.

13 yaşındaki çocuğun cansız bedeni parkta bulundu 13 yaşındaki çocuğun cansız bedeni parkta bulundu

ASKİ ile telefonda sorunlarını çözemeyeceğini anlayan bazı mahalleliler, genel müdürlük binasına gitmesine rağmen defalarca kez eli boş geri dönmek zorunda kaldı. Gün içinde 2-3 saat su akan evler kendini şanslı sayarken, bazı mahallelerdeki musluklardan ise haftalardır tek bir damla bile akmadığı öğrenildi.