Enflasyonla Mücadeleye tam destek veren Büyükşehir Belediyesi, üreticiden tüketiciye aracısız şekilde sunulan ürünleri çeşitlendirerek, 10 sebze ürününden sonra Yeşil Mercimek, Nohut ve Elmayı da Halk Sebze tezgahlarına koydu.

PİRİNÇ HAFTAYA SATIŞA ÇIKARILACAK

Başkent’in 30 ayrı noktasında kurulan ve haftanın 7 günü hizmet veren Tanzim Satış Noktalarındaki ürünlere, TMO’nun bakliyat ürünleri arasında yer alan Yeşil Mercimek ve Nohut da eklendi. Nohut ve Yeşil Mercimek dışında Pirinç de önümüzdeki hafta Tanzim Satış Noktalarındaki tezgahlarda yerini alacak. İlk gün bakliyat grubunda Nohut yaklaşık 12 ton, Yeşil Mercimek 11 ton, Elma’da ise 19 ton satış gerçekleşti.

YEŞİL MERCİMEĞİN KİLOSU 4,5 TL, NOHUT İSE 5,5 TL

İki kilogramlık paketler halinde satışa sunulan bakliyat ürünlerinden; -Yeşil Mercimeğin Paketi: 9 TL (Kilosu 4,5 TL), -Nohut’un Paketi: 11 TL (Kilosu 5,5 TL), -Elmanın Kilosu: 3 TL, -Pirinç ise beş kilogramlık paketler halinde: 30 TL (Kilosu 6 TL) olarak belirlendi.

BAŞKENTLİ UYGUN FİYATTAN MEMNUN…

Sebze ve Bakliyat ürünlerini uygun fiyattan alan Başkentliler, ürünlerin çeşitlendirilmesinden ise son derece memnun: -Yahya Soyyiğit: “Nohut, Elma, Domates, Biber, Patates ve Salatalık aldım. Bakliyat ürünlerinin ekleneceğini haberlerde duyduk, çok memnun olduk. Hemen eşimle beraber geldik.

Ankara'da feci kazada 2 kişi hayatını kaybetti Ankara'da feci kazada 2 kişi hayatını kaybetti

Allah Cumhurbaşkanımızdan razı olsun. 13-14 TL ile mutfağımızı doldurduk. Çok şükür.” -Melih Özden: “Çeşitlerin fazla olması güzel bir şey. Fiyatlar da güzel. 8-10 TL’ye kadar Domates var piyasada. Burada 3 TL. İnşallah 31 Mart’tan sonra da tanzim satışları devam eder.” -Halime Bultan: “Bakliyat alınabilir fiyatta. Buraya Ayrancı’dan geldim. Fiyatlar uygun olmasa gelmezdim. Halka hitap eden şeyler olsun. Herkes alabilsin. Herkes yiyebilsin.”