Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne (ABB) bağlı EGO Genel Müdürlüğü, okulların kapanması nedeniyle, 19 Haziran Pazartesi gününden itibaren toplu taşıma hizmetlerinde (Otobüs, Metro ve ANKARAY) yazlık servis programında çalışmaya başladığını duyurdu.

Seferlerin azaltılması nedeniyle Başkentli vatandaşlar sıkıntı çekmeye başladı. Aydınlık gazetesinin haberine göre, EGO’nun açıklamasıyla zaten yetersiz olan toplu taşımada sefer sayısının düşürüldüğü anlaşıldı. EGO’nun 2022-2023 açıklamaları karşılaştırıldığında, 2022 yılı yaz uygulamasında daha çok sefer sayısı olduğu görülüyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü tarafından toplu taşıma sefer sayılarının azaltılması vatandaşların tepkisine neden oldu. Geçtiğimiz dönemde ABB ve Mansur Yavaş tarafından yeni otobüsler alındığı açıklamaları yapılmıştı.

Fakat 372 güzergâhta hizmet veren EGO’nun özellikle otobüs yetersizliği nedeniyle Ankaralı uzun zamandır mağduriyet yaşıyor.

Bu durumdan sık sık şikâyet eden Ankaralılar için, bu yıl yağışların da olağandan daha fazla ve uzun sürmesi, toplu taşıma kuyruklarını çile haline getirdi. Ankara’nın merkezi Kızılay'dan otobüslerin az ve dolu gelmesi nedeniyle vatandaşlar sıkıntı yaşıyor.

Ankara'dan İzmir'e ulaşım 3,5 saate düşüyor! Ankara'dan İzmir'e ulaşım 3,5 saate düşüyor!

Yağmur altında bazen peş peşe gelen üç otobüse binemeyip mağdur olan vatandaşlar sık sık kendi aralarında ve otobüs şoförleriyle tartışma yaşıyor.