Ankara'da silah kaçakçılarına operasyon! Ankara'da silah kaçakçılarına operasyon!

Olayda pompalı tüfekler kullanıldı ve çıkan çatışmada iki kişi yaralandı. Bu olayla ilgili olarak toplam dört kişi gözaltına alındı.

Olay, dün saat 22.00 sularında Etimesgut'un Alsancak Mahallesi'nde gerçekleşti. D.K., M.K. ve B.K. isimli kişiler, taksi şoförü Batuhan Biçer'in kullandığı 06 T 5651 plakalı taksinin içine bindiler ve aralarında husumet bulunan U.G. ve S.Ç. ile buluşmaya gitmek istediler.

Üç kişi, hedeflerini görünce taksiden inip pompalı tüfeklerle ateş açtılar. U.G. ve S.Ç. de silahlarıyla karşılık verdi. Olayın ihbar edilmesi üzerine polis ve sağlık ekipleri hızla olay yerine sevk edildi. Olay sonucunda D.K. ve S.Ç. yaralandı ve taksinin de saçmalara isabet ettiği bildirildi.

Yaralılar tedavi edildikten sonra D.K. ve S.Ç. ile B.K. ve M.K. gözaltına alındı. Firari U.G.'nin yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

Taksi şoförü Batuhan Biçer olayın ardından yaşadıklarını şu şekilde anlattı: "Bana, 'Arabayı takip et' dediler. Sonra durduk ve karşı tarafla çatışmaya giriştiler. Arabadan inince, ben de güvenlik amacıyla zemine yattım. Ardından sağ ön koltuktan kaçmayı başardım.

Kaçarken, aracımdan bir kişi yaralandı. Olay sırasında çok korktum, çünkü yoğun bir silahlı çatışma yaşandı."