Ankara'nın özellikle Sincan ve Etimesgut ilçelerinde etkili olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi.

Akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağış birçok yerde sel baskınlarına neden oldu. Ankara'da sağanak yağışa hazırlıksız yakalanan vatandaşlar zor anlar yaşadı. 

Ankara'da trafik kazası meydana geldi: 6 yaralı Ankara'da trafik kazası meydana geldi: 6 yaralı

Sağanak yağış nedeniyle itfaiye ekiplerine çok sayıda yardım talebi ihbarı geldiği öğrenilirken, ekiplerin tahliye işlemlerini sürdürdüğü öğrenildi.

3 kişi hayatını kaybetti

Ankara Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

09.06.2019 tarihinde öğle saatlerinden sonra ilimiz genelinde başlayan sağanak yağışlar sonucunda Çankaya ilçesinde taşkın suya kapılma nedeniyle A. Arslan, Etimesgut ilçesinde işyerine dolan suyu temizlemek isterken elektrik akımına kapılma nedeniyle M. Altınışık ve konutuna dolan suyun yolaçtığı panik ve heyecan sonucu kalp krizi nedeniyle M. Önder isimli vatandaşlarımız hayatlarını kaybetmiştir. Ayrıca Polatlı İlçemizde de bir kısım ekili alanlar su baskınına maruz kalmıştır. AFAD, DSİ, Belediyeler başta olmak üzere sorumlu tüm birimler yağışların başladığı andan itibaren kendi sorumluluk alanlarında müdahale ve hasar tespitine yönelik gerekli çalışmaları yoğun bir gayretle sürdürmektedir.