Ankara'da yapılacak bazı etkinliklerden dolayı Pazar günü Başkent'in birçok noktasında bazı yolların trafiğe kapatılacağı duyuruldu.

Ankara Valiliği'nden kapatılacak yollara ilişkin şu ifadelere yer verildi:

18 Mart 2018 Pazar günü saat 10.00’da, Ankara Spor Salonu’nda MHP’nin (Milliyetçi Hareket Partisi) 12. Olağan Büyük Kurultayı yapılacaktır.

Söz konusu kurultay nedeniyle, 17 Mart 2018 Cumartesi günü saat 23.00’ten kurultay sona erene kadar; - Cumhuriyet Caddesi (Gar Kavşağı-Baruthane Kavşağı arası),

Ankara Mamak'ta cinayet:  1 ölü Ankara Mamak'ta cinayet: 1 ölü

- Gar Kavşağı ile yan varyantları (alt geçit hariç),

- Ulaştırma Kavşağı ile yan varyantları (üst geçitler hariç),

- Kazım Karabekir Caddesi (Ulaştırma Kavşağı’ndan İstanbul Caddesi kesişimine kadar açılan cadde ve sokaklar) çift yönlü olarak,

- Celal Bayar Bulvarı’ndan Kazım Karabekir Caddesi Ulaştırma Kavşağı istikametine çıkış yan varyantları araç trafiğine kapatılacaktır.

18 Mart Şehitler Günü anma etkinlikleri ile ilgili olarak alınacak emniyet tedbirleri kapsamında 18 Mart 2018 günü 07.00 ile 12.00 saatleri arasında, Anıtkabir çevresinde; Akdeniz Caddesinin Gençlik Caddesi ile Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi arasında kalan bölümü, Gençlik Caddesinin Akdeniz Caddesi ile Anıt Caddesi arasında kalan bölümü, Spor Park Caddesi’nin tamamı, Anıt Caddesi’nin tamamı, Cebeci Askeri Şehitliği çevresinde; Şebeke Sokağın tamamı, Huri Sokağın Uslu Sokak ile Başarı Sokak arasında kalan bölümü, Uslu Sokağın Mamak Caddesi ile Alkış Sokak arasında kalan bölümü, çift yönlü olarak araç trafiğine kapatılacaktır.

Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için araç trafiğine kapatılacak yollara ilişkin durumu dikkate almalarının faydalı olacağı değerlendirilmektedir.