Patlama, Fatma Köse'nin elektrik anahtarına dokunmasıyla gerçekleşti.

Mamak ilçesinin Küçük Kayaş Mahallesi'nde bulunan 6 katlı bir binanın giriş katında meydana gelen doğalgaz patlamasında ilk belirlemelere göre 1 kişi hayatını kaybetti.

Olay yerinde yaşamını yitiren kişinin 68 yaşındaki Fatma Köse olduğu belirlendi.

Ankara'da korkunç kaza: Aynı aileden 4 kişi öldü Ankara'da korkunç kaza: Aynı aileden 4 kişi öldü

Ankara Valiliği tarafından yapılan açıklamada, patlamanın doğalgaz kaynaklı olduğu ve 1 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Ayrıca, konuyla ilgili teknik ve yasal incelemelerin devam ettiği ifade edildi. Patlamanın etkisiyle çevre binalarda da hasar meydana geldi.

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, bir  televizyon canlı yayınında patlama hakkında şu bilgileri paylaştı: "Doğalgaz patlaması meydana geldi. 68 yaşındaki Fatma Köse hayatını kaybetti.

Olay, Fatma Hanım'ın tek başına evde olduğu bir sırada gerçekleşti. Eşi gece çalışıyor ve o sırada evde değildi. İlgili ekipler güvenlik tedbirlerini aldı, bina tamamen boşaltıldı. Patlamanın sebebini belirlemek için teknik incelemeler devam ediyor.

Patlamanın doğalgaz kaçağı mı yoksa elektrik kontağından mı kaynaklandığı, incelemeler sonucunda netlik kazanacaktır."

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Sözcüsü Haydar Demir, olay yerinde inceleme yaptıktan sonra şunları söyledi:

"Olayın meydana geldiği evde Fatma Köse ve eşi yaşıyordu. Eşi inşaatta bekçilik yapıyormuş ve patlama anında işteydi. Patlamanın, elektrik anahtarının düğmesine basılmasıyla gerçekleştiği bilgisine ulaştık. İtfaiye ekipleri olayı araştırıyor."