Başkentliler, yazdan kalma günleri fırsat bilerek, parkların tadını çıkardı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Ankara’nın dört bir tarafında yapılan; Mogan’dan Göksu’ya, Mavi Göl’den Altınpark’a, Kuzey Yıldızı’ndan Dikmen Vadisi’ne kadar birbirinden muhteşem parklar pastırma sıcaklarını değerlendiren Başkentlilerin akınına uğradı.

Çocuğuyla, genciyle yaşlısıyla her yaştan binlerce Başkentli, yazdan kalan güzel havanın tadını, masmavi berrak gökyüzünün altında sonbaharın sarı sıcaklığında parklarda çıkardı. Kimi bisiklete bindi, kimisi kaykayını sürdü, top oynadı, koştu, yürüdü spor yaptı.

Bazı aileler dostlarıyla mangal yakmanın tadını çıkardı, bazısı açık havada kitap, gazete okuyarak dinlendi.

Gölde balık tutanda tekne turu yapanda, çocuk oyun parkında çocuğunu oynatanda kent hayatının verdiği yoğunluğu atarak, muhteşem parkların huzurlu, dingin ve ciğerleri açan tertemiz havasını soludu. Henüz yürüyen miniklerin ellerindeki yiyecekleri parkta bulunan tavukları, ördekleri ve kuşları besleyerek paylaşmaları ise görülmeye değerdi.

-“PARKLARA ŞEHİR DIŞINDAN GELEN KONUKLAR”

Başkentlilerin dinlendiği ve güven içinde keyifli saatler geçirdiği Büyükşehir Belediyesi’nin Parkları şehir dışından gelen konukları da ağırlıyor. Diğer parklarla birlikte Göksu Park’ının çok methini duyduklarını, kışa girmeden önce sıcak bir havada muhteşem bir parkta arkadaşlarıyla mangal yapmaya Çankırı’dan geldiklerini ifade eden Rüstem Metin, “Biz buranın methini çok önceden duymuştuk, ama gelmek kısmet olmamıştı.Bugün güzel havayı da görünce arkadaşlarımızla birlikte gelelim dedik ve mangal yaparak keyifli bir şekilde zaman geçiriyoruz.Daha önceden Mavi Göl’e gelerek mangal yapmıştık. Keşke bu tür güzellikler her yerde olsa” dedi.

Ankara Onkoloji Hastanesi Anestezi Bölümü bir grup çalışanı da yoğun ve stresli bir çalışma hayatları olduğunu belirterek, “Başta Göksu Park olmak üzere diğer parklar, arkadaşlarımız ve ailelerimizle sık sık pikniğe ve dinlenmeye geldiğimiz yerler. Parkları tercih etmemizin nedeni ise son derece güvenli ve temiz olması. Böyle yerlerde nefes alıyor ve rahatlıyoruz.”