Ankara Valiliği  tarafından yapılan açıklamada,

"Beypazarı ilçesine bağlı Hırkatepe Mahallesi'nde bulunan 'K' kömür maden ocağı sahasında topraktaki çöküntü nedeniyle meydana gelen hava basıncı, güvenli bir bölgede çalışan 15 maden işçisinin hafif şekilde yaralanmasına neden olmuştur. Bu 15 işçiden 3'ü şu anda hastanede gözlem altındadır." ifadelerine yer verildi.

Beypazarı Kaymakamı Vedat Yılmaz ve Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, yaralı işçileri ziyaret etmek üzere Beypazarı Devlet Hastanesine gittiler.

Ankara'da bir kadın sevgilisini silahla vurarak öldürdü Ankara'da bir kadın sevgilisini silahla vurarak öldürdü

Yılmaz, yaptığı açıklamada, işçilerin hava basıncı nedeniyle yaralandığını ve hastaneye nakledildiğini belirterek, "İç kanama veya kırık gibi ciddi riskler söz konusu değil, şu anki durumları iyidir. Toplamda 15 işçi yaralandı." dedi. Ayrıca, bazı işçilerin daha fazla tetkik için Ankara'ya sevk edildiğini belirtti ve "Diğer işçiler burada. Belediye Başkanı ile birlikte hastaneyi ziyaret ettik, genel durumları iyidir ve bugün taburcu edilebilirler." diye ekledi.

Olayın ardından maden ocağında çalışan işçilerden bazıları da hastaneye geldi. İşçilerden Davut Kaya, hava basıncı nedeniyle yaralanan üç arkadaşının Ankara'ya sevk edildiğini belirtti.