Ankara'da cinayet: Başından vurulmuş halde bulundu Ankara'da cinayet: Başından vurulmuş halde bulundu

Çubuk ilçesinde meydana gelen pırlanta ve altın hırsızlığı olayıyla ilgili yapılan çalışmalar sonucunda çete üyeleri tespit edildi. Operasyonlar sonucunda 9 şüpheli gözaltına alındı, ancak 3'ü tutuklandı. Diğer 6 şüpheli ise adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

Ankara'da gerçekleşen bu operasyon, 'Maskeli Beşler' olarak adlandırılan ve uzun yıllardır Ankara ve İstanbul'da suç faaliyetlerinde bulunan bir çete üyelerini hedef aldı.

Çubuk ilçesindeki bir adresten 26 bin dolar değerinde pırlanta, 52 çeyrek altın ve 35 bin TL'nin çalınması olayıyla ilgili olarak İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık ve Yankesicilik Büro Amirliği ekipleri tarafından başlatılan çalışmalar sonucunda, çete üyelerinin kimlikleri tespit edildi.

U.H., M.M.Y., İ.Ş. ve E.K. Ankara'da yapılan operasyon sonucu yakalanırken, M.P., S.S., E.T., R.H. ve Ö.S. ise İstanbul'a kaçmaya çalışırken Kocaeli'de yakalanarak gözaltına alındı.

Tüm şüpheliler, Ankara Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. 3 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 6 şüpheli hakkında adli kontrol kararı verildi.