Günlük olarak toplu taşıma araçlarında denetim gerçekleştiren görevlilerin dışında yeni bir uygulama ile EGO müfettişleri de bu denetimlere dahil oldu.

ÖZEL DENETİM KARTI EGO

Genel Müdürü Nihat Alkaş, toplu taşıma araçlarını kullanacak kurum müfettişlerine bu amaçla özel denetim kartı çıkarıldığını belirterek, şu bilgileri verdi:

“EGO müfettişlerimiz araçlarda tespit ettikleri aksaklıkları ilgili birime anında bildiriyor ve sorunların kısa sürede çözüme kavuşturulmasını sağlıyor. Her gün 1 milyon 200 binin üzerinde yolcu taşıma kapasitesine sahibiz.

EGO Genel Müdürlüğümüz şehir içi toplu ulaşımında uygulayıcı ve denetleyici bir role sahip. Hızlı, güvenli, kaliteli ve nitelikli toplu taşıma hizmeti vermek amacıyla çapraz saha denetimlerini artırıyoruz.”

İYİ Parti'nin Ankara Büyükşehir adayı kim olacak? İYİ Parti'nin Ankara Büyükşehir adayı kim olacak?

TOPLU TAŞIMADA ÜST DÜZEY DENETİM

EGO Otobüsleri, ANKARAY, Metro ve Teleferik sistemlerinin yanı sıra Özel Halk Otobüsleri ile Özel Toplu Taşıma araçlarındaki denetimleri artırdıklarını belirten EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş, “Ankaralıların huzur ve güven içinde seyahat etmeleri için hem araçlardaki aksaklıklar hem de sürücülerin trafik kurallarına riayeti ve yolculara karşı tutum ve davranışları müfettişlerimiz tarafından denetleniyor. Herhangi bir duraktan her an her dakika bir müfettişimiz sizin bulunduğunuz toplu taşıma aracına binebilir” dedi.

Kalite standartlarını yükselterek, memnuniyet derecesini üst seviyelere çıkarmayı da hedeflediklerini ifade eden Alkaş, “Son günlerde gerek sosyal medyada yapılan paylaşımlar gerekse yolculardan gelen talepler çerçevesinde kurum olarak tüm toplu taşıma araçlarındaki saha denetimlerini artırdık.

EGO Müfettişleri toplu taşıma araçlarına bindiğinde denetim uyarı sesini hem sürücülerimiz hem de vatandaşlarımız duyabiliyor” diye konuştu.

FAHRİ DENETÇİLER DE OLACAK

Kurum içi denetim elemanları ile EGO müfettişlerinin dışında önümüzdeki süreçte vatandaşlar arasından da fahri denetçiler seçmeyi planladıklarını açıklayan Alkaş, Başkentlilerin toplu taşıma araçlarında fahri denetim yapmalarına olanak sağlayacaklarının altını çizdi.

EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş, müfettişlerin saha denetimlerinde sürücülerin; -Trafik kurallarına riayetine, -Güzergaha uyup uymadığına, -Kılık kıyafetine gösterdiği özene, -Duraklarda durup durmadığına, -Yolculara karşı davranış ve tutumlarına -Araçların iç ve dış temizliğine, -Araçlardaki elektronik sistemlerin çalışıp çalışmadığına, -Engelli vatandaşlar için rampaların kullanılıp kullanılmadığına kadar birçok alanda denetim yaptığını söyledi.

BAŞKENTLİLER DENETİMLERDEN MEMNUN

Kent içi ulaşımda EGO bünyesindeki toplu taşıma araçlarını kullanarak seyahat eden yolcular, sürücülere ve araçlardaki aksaklıklara yönelik gerçekleştirilen müfettiş denetimlerinin hizmet kalitesini daha da artırdığına dikkat çekerek, düşüncelerini şu sözlerle paylaştı: -Hüseyin Ünlü, “Denetimler de sıklaştıkça şoför arkadaşların da hataları düzelir, hareketlerine çeki düzen verirler. Vatandaş da memnun kalır. Milletin menfaatine olan her türlü uygulamanın yanındayım. Şuana kadar ki faaliyetlerden de memnunuz. İnşallah daha da başarılı işler olur.” -Nevin Belen, “Şoförlerin denetleniyor olması çok güzel. Zaten kaptan arkadaşlarımız çok nazik, çok kibarlar. Bir sorun olduğunda sükunetlerini bozmuyorlar ancak yine de denetimlerin olması bizleri daha iyi hissettiriyor.” -Hasan Keleş: “Denetimlerin arttığını görünce kendimizi daha da güvende hissediyoruz. Şoför arkadaşlarımız daha dikkatli olduklarını görmekten memnunuz.” -Kutsi Güler: “EGO şoförlerinden memnunuz. Zaten duraklarında duruyorlar, vatandaşa kibar davranıyorlar. Tabi denetleniyor olmaları da güzel, daha güvenli hissetmemizi sağlıyor.”