Ankara’da, dolmuş(minibüs) fiyatlarına zam geldi.

Yeni tarifeye göre kısa mesafe 2.75’ten 3 TL’ye, uzun mesafe 3.15 TL’den 3.25 TL’ye, 40 kilometre üzeri mesafeler ise 3.50 TL’ye yükseldi.

Mamak'ta  1 milyon TL değerinde uyuşturucu ele geçirildi Mamak'ta 1 milyon TL değerinde uyuşturucu ele geçirildi

Zamlı tarife yarın uygulanmaya başlayacak. Dolmuş ücretlerinde bir buçuk yıldır güncelleme yapmadıklarını kaydeden Ankara Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Hacıbekir Gani, şunları söyledi:

FIRSATÇILARA KARŞI DAYANAMADIK

“Uzun süredir zam almadık. Bu süreçte hem araç hem de akaryakıt fiyatlarına zam geldi.

Ama son dönemde euro ve dolardaki kur artışını bahane eden fırsatçılar, yedek parçada fiyatı artırdılar. Lastik, akü gibi parçalardaki ciddi fiyat artışına daha fazla dayanamayan esnafımızın talebiyle böyle bir düzenlemeye gittik. Konuyla ilgili Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne müracaat yaptık ama zam vermeyeceklerini söylediler.

Biz de Esnaf ve Sanatkarlar Kanunu’nun ilgili maddesine göre böyle bir tarife değişimi yaptık.

EN SON 1.5 YIL ÖNCE ZAM YAPILDI

Mevcut tarifeye 25 kuruş zam yaptık. 2.75 TL olan kısa mesafe fiyatını 3 TL yaptık. 40 kilometre üstü olan hatlarımız var mesela, oralar 3.50 TL olacak. Diğer uzun mesafeler 3.25 TL olacak. Tarifeler 5 Eylül itibarıyla uygulanmaya başlayacak. Bu konuda vatandaşlarımızın anlayışlı olacağını tahmin ediyoruz. Çünkü en son tarife güncellememizi, 2017’nin ocak ayında yapmıştık. 1.5 yılı geçti.”

* KISA MESAFE 3 TL * UZUN MESAFE 3.25 TL * 40 KM ÜZERİ 3.50 TL