Ankara Emniyet Müdürlüğü Ankara Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, daha önceki operasyonlarda ele geçirilen materyallerin incelenmesi sonucunda DEAŞ terör örgütünün propagandasını yapmak ve örgüte üye kazandırmak amacıyla çekilen videolarda faaliyet gösterdiği tespit edilen şüphelilere yönelik bir operasyon düzenledi.

Soruşturma sonucunda kimlikleri ve adresleri tespit edilen DEAŞ üyelerini yakalamak için emniyet ekipleri çalışma başlattı. 27 Ekim tarihinde gerçekleştirilen operasyon sonucunda, Ankara'da 3, Niğde'de 1, Ordu'da 1 ve Kırıkkale'de 1 olmak üzere toplam 6 DEAŞ terör örgütü üyesi gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şahısların ikametlerinde yapılan aramalarda dijital materyaller içerisinde çok sayıda örgütsel doküman, örgüt yöneticileri tarafından örgüt üyelerine verilen talimatlar, çatışma bölgelerinde çekilen çok sayıda video ve resimler ele geçirildi.

Ankara'da gelin cinayeti! Kaynanasının boğazını keserek öldürdü Ankara'da gelin cinayeti! Kaynanasının boğazını keserek öldürdü

Bu operasyon, terör örgütlerine karşı güvenlik güçlerinin kararlı mücadelesinin bir parçası olarak dikkat çekiyor. Güvenlik birimleri, terör propagandası ve örgüte üye kazandırmaya yönelik faaliyetleri engellemek için titizlikle çalışmalarını sürdürüyor.