Ankara'da aç kalan ayılar Çubuk ilçesinde bulunan Karagöl mesire alanına kadar indi. 

O anları farkeden bir vatandaş telefonu ile mesire alanına inen ayıları görüntüledi.

Bahar aylarının gelmesi ile birlikte uykudan uyanan ayılar aç kaldıkları için Çubuk ilçesinde bulunan mesire alanına kadar indi. 

Vatandaşlar panik halinde bile olsa cep telefonları ile ayılar görüntüledi. 

Peki Çubuk Karagöl Tabiat Parkı Nasıl Bir Yer?

Çubuk Karagöl Tabiat Parkı, Ankara İl merkezine 68 km ve Çubuk İlçesine 28 km uzaklıktadır. Tabiat Parkı, ülke karayolu ulaşım ağına Ankara-Çubuk karayolu (D180) ile bağlanmaktadır.

Çubuk İlçe merkezinden ayrılan ve kuzeybatı yönünde devam eden yol 28 km sonra Çubuk Karagöl Tabiat Parkı'na ulaşmaktadır. Tabiat Parkına en yakın havaalanı Ankara Esenboğa Havaalanı olup 52 km uzaklıktadır.

Yıllık ziyaretçi potansiyeli 100.000 civarındadır. Saha içerisinde Kır Gazinosu Bekçi Evi, WC, Giriş Kulübesi ve Otopark gibi tesisler bulunmaktadır. Saha İşletmeciliği ihale ile Ankara Büyükşehir Belediyesine devredilmiştir.

Ankara için kritik sıcaklık uyarısı! Ankara için kritik sıcaklık uyarısı!

Doğal Orman dokusu, Saha içerisinde bulunan volkanik oluşumlu göl sahanın başlıca kaynak değeridir.

Çubuk Karagöl Tabiat Parkı, içinde bulunduğu bölgenin turizm ve rekreasyon açısından en önemli çekim merkezidir.

Konumu ve sahip olduğu kaynak değerleri ile alan turizm ve rekreasyon aktiviteleri için önemli fırsatlar sunmaktadır. Piknik, doğa yürüyüşü, dağ tırmanışı, flora ve fauna izleme, manzara seyir, sportif olta balıkçılığı vb. faaliyetler, Tabiat Parkı içinde kontrollü bir şekilde yapılabilecek faaliyetlerdendir.

Tabiat Parkı günümüzde yoğun olarak, özellikle haftasonları, piknik amacıyla kullanılmaktadır.