Bu trajik olayın ardından, Coşğun'un erkek arkadaşı Muhammet Balcı, olayla ilgili olarak tutuklandı. Şimdi ise Coşğun'un ölümüyle ilgili olarak hazırlanan iddianame, Muhammet Balcı hakkında 'kadına karşı kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talebini içeriyor.

İddianameye göre, Belen Nesil Coşğun ve Muhammet Balcı arasında bir tartışma yaşandı. Olay anında Coşğun, cep telefonundaki Kadın Destek Uygulaması (KADES) üzerinden üç kez yardım çağrısında bulundu. Ancak bu sırada Balcı, ruhsatsız bir tabanca ile bir el ateş etti. Diğer apartman sakinlerinin silah sesini duyması üzerine, yaralanan Coşğun'u kucaklayıp asansör önüne götürdü. Sağlık ekiplerinin müdahalesine rağmen Coşğun hayatını kaybetti.

Muhammet Balcı, ifadesinde Coşğun'un KADES uygulamasına yardım çağrısını görmediğini, silah sesini duyar duymaz hemen 112 acil hattını aradığını, Coşğun'u vurmadığını ve intihar ettiğini savundu. Ayrıca, Balcı, Coşğun'u sevdiğini ve ona karşı herhangi kötü bir niyeti olmadığını belirtti. Evli olduğunu ve bir çocuğu bulunduğunu da dile getirdi. İş yaşamı ve ailesine bakma yükümlülüğünü göz önüne alarak serbest bırakılma talebinde bulundu.

İYİ Parti'nin Ankara Büyükşehir adayı kim olacak? İYİ Parti'nin Ankara Büyükşehir adayı kim olacak?

Belen Nesil Coşğun'un babası Aydın Coşğun da ifadesinde kızının mutlu bir yaşam sürdüğünü, maddi ve manevi açıdan herhangi bir sıkıntısının olmadığını, intihar etme nedeni olmadığını dile getirerek, Muhammet Balcı'dan şikayetçi olduğunu belirtti.

İddianamede Adli Tıp Kurumu raporu da yer aldı. Rapora göre, Nesil Coşğun'un ölümü, ateşli silah mermisi nedeniyle iç organ yaralanmalarına bağlı kanama sonucunda meydana geldi ve ateş edilen mesafenin çok yakın olduğunu gösterdi. İddianame, Muhammet Balcı'nın 'kadına karşı kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 'ruhsatsız tabanca taşıma' suçundan 1 ila 3 yıl arasında hapis cezası talep ediyor.