Bu şebeke, sahte bürokrat veya önemli devlet yetkilileri gibi kendilerini tanıtarak hazine arazilerini satma vaadiyle 65 milyon liralık haksız kazanç elde etti.

Teknik ve fiziki takibin ardından gerçekleşen operasyon sonucunda Ankara'da F.Ö., B.K., A.K., H.Ö., A.Ç., Y.D., M.K., V.A., G.A.; İzmir'de ise E.G.S. ve E.S. gözaltına alındı. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri tamamlandıktan sonra E.G.S., F.Ö., H.Ö., A.K., A.Ç. ve M.K. tutuklandı. B.K., Y.D., V.A. ve G.A. hakkında adli kontrol kararı alındı, E.S. ise serbest bırakıldı.

Ankara'da sokak köpekleri küçük çocuğa saldırdı! Ankara'da sokak köpekleri küçük çocuğa saldırdı!

Dolandırıcılık faaliyetlerinin sahte satış belgeleriyle gerçekleştirildiği tespit edildi.

Bu şebeke, toplamda 6 ayrı nitelikli dolandırıcılık suçundan 65 milyon lira haksız kazanç elde etti. Ancak şu ana kadar 8 mağduru olduğu ve toplam vurgunun 200 milyon liraya kadar çıkabileceği belirtildi.

Şüphelilere ait ikametlerde yapılan aramalarda 2 ruhsatsız tabanca, çok sayıda çek koçanı, 484 bin 500 sahte dolar, sahte satış sözleşmeleri, 4 sahte bilezik ve 1 sahte araç tepe lambası ele geçirildi.

Ayrıca, şüphelilerin işledikleri suçların yasal cezalarını öğrenmek için yanlarında mevzuat kitapları bulundurdukları tespit edildi.