Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen Shopping Fest’in ünlüler geçidinin beşinci gün konuğu Alişan oldu. Ünlü şarkıcı Alişan’ın Demetevler’de verdiği konser alanına akşamın ilk saatlerinde akın eden Ankaralılar, sevdikleri sanatçıyı hem yakından görme hem de şarkılarını canlı olarak dinleme fırsatını buldular.

Sevilen şarkılarını Başkentliler için seslendirmeden önce sözlerine “Ankara bu günlerde en özel günlerini yaşıyor. Bu güzel günleri yaşamamıza vesile olan, başta Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diyerek başlayan Alişan, duygu dolu şarkılarıyla izleyicileri zaman zaman hüzünlendirirken, hareketli şarkı ve türkülerle de coşturdu.  
 
Ünlü sanatçı, 1,5 saatlik muhteşem sahne performansıyla hayranlarını büyülerken, Ankaralılar da şarkı ve türkülerin tamamına koro halinde eşlik edip, sahneye çıkarak Alişan ile birlikte halay çektiler.
 
Sevilen sanatçı Alişan, “Bir tek Dileğim Var Mutlu Ol Yeter”, “Seviyorum”, “Senin Kokunu Özledim”,  “Var Ya” gibi sevilen şarkılarının yanı sıra “Hayde”, “Yandan Halimem Yandan”, “İndim Dereye Taş Bulamadım” , “Ah Le Yar” türküleriyle müzik dolu bir geceye imza attı.
 
Konserin finalinde Alişan’ın seslendirdiği Ankara’nın ünlü oyun havası “Fidayda” ve  “Şemmame” ile coşku doruğa ulaştı.
 
 
-DEMETEVLER CADDELERİNDE KORTEJ COŞKUSU
 
Ankara Shopping Fest kapsamında King Kong, Taş Devri, Nasrettin Hoca, Ejderhalar, Ankara Kedisi Misket ve çeşitli masal kahramanlarının yer aldığı 32 araçlık festival korteji de İvedik Caddesi’nden yola çıkarak, 12.cadde Cemre Parkı’na  (Eski Otopark Pazarı) ilerleyerek Alişan’ın sahne aldığı konser alanına ulaştı. Rengarenk ışıklarla süslenmiş masal kahramanlarının dev dorselerinden oluşan festival korteji, özellikle çocukların yoğun ilgisiyle karşılaştı.
 
Festivalin beşinci günü Rus Ateşi’nin sıcak ve alevli gösterisi ve havai fişek görüntüleri eşliğinde son buldu.
 
 
-ALİŞAN’DAN SHOPPİNG FEST ALIŞVERİŞİ
 
Başkentlilere unutulmaz bir gece yaşatan konseri öncesinde ATO Başkanı Salih Bezci ile birlikte İvedik Caddesi’ndeki esnafı ziyaret eden Alişan, Shopping Fest’in katkılarına ilişkin bilgi aldılar ve yapılan indirimleri incelediler.
 
Denetim sonunda esnafa kalite ve indirimler konusunda tam not veren Alişan, “Herkes gibi ben de bu fiyatlarla alışverişin keyfine varmak isterim diyerek”  alışveriş yapmaktan geri kalmadı.