Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliği ile Ankara Özel Halk Otobüsü Esnaf Odası Başkanı Ercan Soydaş, salgın nedeniyle artan maliyetlerle başa çıkabilmek için Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin desteğinin hayati önem taşıdığını ifade etti.

Soydaş, "Ankara'da Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluluğunda olan 62-64 yaş ile abonman biniş uygulamaları, otobüs esnafımızı olumsuz etkiliyor." dedi. Ercan Soydaş, belediyelerin kendi araçlarının zararlarını bütçelerinden karşıladığına dikkat çekerek, özel halk otobüsçülerin ise bu zararları kendi ceplerinden karşıladığını vurguladı.

Taraflar arasında memnuniyet sağlayacak bir düzenlemenin olmaması durumunda, 15 Ekim'de tüm illerde ücretsiz binişlerin sona erdirilmesi kararının alınabileceğini belirtti. Soydaş, "Karar alınırken lütfen otobüs esnafını göz önünde bulundursunlar. Otobüs şoförlerimiz, vatandaşlarımızla uyum içinde ve anlayışlı bir şekilde hizmet vermeye devam etmeyi amaçlıyorlar.

Ankara'da silah kaçakçılarına operasyon! Ankara'da silah kaçakçılarına operasyon!

Herhangi bir ücretsiz ya da indirimli grupla sorun yaşamak istemiyoruz. Vatandaşlarımızın anlayışına güveniyoruz." şeklinde konuştu.