Ankara'nın bu ilçesinde gecekondular tarihe karışıyor Ankara'nın bu ilçesinde gecekondular tarihe karışıyor

PURSAKLAR AYYILDIZ MAHALLESİ’NDEN ÇÜRÜYEN BORULAR ÇIKARILDI

Pursaklar Ayyıldız Mahallesi’nde toplam 3 bin 120 metrelik atık su ve yağmur suyu hattının yenileme çalışmalarını yerinde inceleyen ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, yer altında çürümüş ve paslı 30 yıllık boruların yenileriyle değiştirildiğini söyledi. ASKİ’nin ilgili daire başkanları ve birim müdürleri ile çalışmalar hakkında bilgi alan Öztürk, Ayyıldız Mahallesi Muhtarı Mustafa Yılmaz başta olmak üzere bölge muhtarlarının sorun ve taleplerini dinledi.

“30 BİN VATANDAŞIN YAŞADIĞI BÖLGEDE TÜM SIKINTILARI GİDERECEK BİR ÇALIŞMA YAPIYORUZ”

Yenileme çalışmalarının bölgedeki yaklaşık 30 bin vatandaşı ilgilendirdiğini belirterek muhtarları bilgilendiren Öztürk, şu açıklamalarda bulundu: “Bu borular yıllar içerisinde su içtiğiniz borular.

Ne bu vanalar ne de borular artık görev yapamaz hale gelmiş. Burada tüm şikâyetleri giderecek bir çalışma başlattık. Dolayısıyla Sağlık Caddesi ve diğer sokaklarda içme suyu hattını yeniliyoruz. İnşallah gücümüz yettiğince tüm bölgeyi yepyeni bir altyapıya kavuşturacağız. Bundan böyle umut ediyorum ki ne bir daha yağmur yağdığında ne de içme suyu anlamında artık bir sıkıntı yaşamayacaksınız.”

Altyapıdan asfalta kadar bölgede tüm çalışmaları kışa kadar bitirmeye çalışacaklarını ifade eden Öztürk, “Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’ın talebi doğrultusunda merkezde nasıl altyapı sorununu çözeceksek, kırsalda da açıktan akan kanalizasyon kalmayacak. Biz görünen yerler kadar görünmeyen yerlere de gereken yatırımı yaparız, önemli olan sizin sıkıntılarınızı çözüme kavuşturmak.

Vatandaşlarımızın sıkıntı yaşamaması için gece gündüz yoğun çalışıyoruz” dedi.