Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in, Ak Parti İl Başkanı Murat Alparslan ile katıldığı iftar yemeğinde, Yenimahalle ve Keçiören’den 15 bin vatandaş orucunu açtı.
 
Rekor katılımla, 15 bin kişinin katıldığı ve 30 ayrı noktadan yemek dağıtımının yapıldığı iftar yemeğinin ardından Başkan Gökçek,  “Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak bu yıl,  Ramazan Ayında komşu ve dostlarımızla birlikte olmak, özellikle Ramazan’ın lezzetine birlikte varmak için Ankara’nın ilçelerinde büyük iftarar düzenledik. Onun için buradayız. Bizi onurlandırdınız”, sözleriyle başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü:       
 
“ Bu Bayram özellikle çocuklarımızı sevindirmek için eski bir geleneği canlandırarak, Ankara’nın tüm ilçe ve beldelerinde çocukları hediyeler dağıtarak sevindireceğiz. Ayrıca Ufuktepe’de şimdi pek kullanılmayan bir stad vardı burada  bayramın ikinci gecesi büyük bir konserimiz olacak. Konsere buradaki herkesi bekliyoruz. Bayramınız şimdiden mübarek olsun” dedi.
 
Başkan Gökçek daha sonra vatandaşların fotoğraf çektirme isteklerini de kırmayarak genç, yaşlı, çocuk yüzlerce Yenimahalleli ve Keçiörenli ile hatıra fotoğrafı çektirdi.