Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ), Etimesgut Bahçekapı Mahallesi Sabancı Bulvarı üzerindeki içme suyu ana iletim hattında yapılacak olan arıza onarım çalışmaları nedeniyle yarın bazı ilçelerde planlı su kesintisi uygulanacağını duyurdu.

Kesinti Tarihi ve Saati: 5 Ekim 2023, 09.00-20.00 saatleri arasında Çankaya, Etimesgut ve Sincan ilçelerinin bazı mahallelerinde yaşayan vatandaşlar, yarın gerçekleşecek olan planlı su kesintisinden etkilenecekler.

Kesintiden etkilenecek ilçeler ve mahalleler şu şekilde sıralandı:

Çankaya İlçesi: Mustafa Kemal, Ümit, Yaşamkent, Dodurga, Ahmet Taner Kışlalı, Alacaatlı, Beytepe, Konutkent ve Koru mahalleleri.

Etimesgut İlçesi: İstasyon, Fatih, Kazım Karabekir, Süvari, Piyade, 30 Ağustos, Alsancak, Elvan, Atakent, Oğuzlar ve Topçu mahalleleri.

Sincan İlçesi: Mareşal Çakmak, Selçuklu, Andiçen, Atatürk, Tandoğan, Pınarbaşı, Malazgirt, Ertuğrulgazi, Osmanlı, Ahi Evran, Plevne, İstasyon ve Yenikent mahalleleri.

ASKİ yetkilileri, kesintinin belirtilen saatler arasında tamamlanarak normal su temininin sağlanması için çalışacaklarını ve vatandaşların su ihtiyaçlarını bu süreye göre planlamaları gerektiğini hatırlattı.

Ankara'da feci kazada 2 kişi hayatını kaybetti Ankara'da feci kazada 2 kişi hayatını kaybetti

Vatandaşlar, planlı su kesintisi hakkında detaylı bilgilere ASKİ'nin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden ulaşabilirler.

Su kesintisi süresince acil su ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli önlemleri almaları tavsiye edilmektedir.