Ankara Saç Ekimi

Ankara sağlık turizminde başı çekiyor. Sağlık turizminde dünya başkenti haline gelmeye hazırlanan Ankara’da, sağlık turizmi potansiyelinin önemli bir kısmını da saç ekimi oluşturuyor.

Ankara Haber
Ankara Haber
18 Eylül 2018 Salı 13:40
Ankara Saç Ekimi

Sağlıkta yükselen standartlar Ankara saç ekimi merkezlerinin hem yurtiçinden hem de yurtdışından hastalar tarafından tercih edilmesine neden oluyor.

Her yıl 200 bin kişi sağlık turizmi için Türkiye’yi ziyaret ediyor. Ankara, 100’e yakın kamu ve özel hastanesinde sağlık turizmi açısında rağbet gören birçok alan gibi, saç ekimi alanında da hizmet veriyor. Ankara saç ekimi fiyatları ve merkezleri bakımından oldukça sık tercih edilen şehirlerimiz arasında yer alıyor. Türkiye ve dünya çapında oldukça popülerleşen saç ekimi ile ilgili, dünya standartlarında, kaliteli, ideal teknolojik imkânlara sahip olan merkezlerin açılması ve başarılı bir şekilde hizmet sağlaması önümüzdeki süreçte de Ankara’nın saç ekimi konusunda oldukça iyi bir noktada olacağını göstermektedir.  

Sağlık Turizminde Ankara Saç Ekimi Farkı

Genetik yapı, hormonsal değişimler, kullanılan ilaçlar ve muhtelif hastalıklar gibi durumların sonucunda yaşanan saç dökülmesi ya da kellik gibi problemleri gibi kalıcı saç kayıplarında başarılı bir çözüm yöntemi diye addedilen saç ekimi operasyonları son yıllarda altın çağını yaşamaktadır. Başarı oranlarındaki artış, saç ekimini tercih eden kişilerin çoğalması, yeni çıkan teknikler, daha rahat operasyonlar sonucunda saç ekimi için Ankara saç ekimi merkezlerini tercih eden kişilerin sayısı her geçen gün artmıştır. 

  • Ankara’daki saç ekimi merkezlerinden birini seçen hasta Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı bir merkezde, tercih ettiği doktorla saç ekimi yaptırabilmektedir. 
  • Ankara saç ekimi konusunda İstanbul’un hemen ardından gelmektedir. 
  • Kendini yerli ve yabancı turistler için sağlık turizmi bakımından oldukça geliştiren Ankara, saç ekimi ile ilgili tercih edilen şehirlerimiz arasındadır. 
  • Özellikle orta yaş grubu erkeklerinde görülen kellik ve saç dökülme problemi günümüzdeki teknolojik imkânlar sayesinde eskiye nazaran çok daha hızlı, konforlu ve sorunsuz çözülebilmektedir. 
  • Ankara’da saç ekimi merkezlerine erkekler kadar kadınlar da ilgi göstermektedir. 

Saç Ekimi Nasıl Yapılıyor?

Saç dökülmesi için çözüm olan saç ekimi yaklaşık 5-6 saat süren bir operasyondur. Saç ekimi operasyonunun ardından ilk 10 gün içerisinde iyileşme gerçekleşse de saç köklerinin doğal bir şekilde büyümeye başlaması 1 seneyi bulmaktadır. Genetik yapısı gereği dökülmeyen bölge olarak nitelendirilen ense, gerekli saç kökünü toplamak için donör bölge olarak kabul edilir. Donör bölgedeki kıl kökleri tek tek toplanarak, ekim için hazırlanır. Alınan bu donör yapılan cerrahi operasyon ile saç problemi yaşanılan bölgeye ekilir.

 Ankara saç ekimi merkezlerinin sayısı oldukça fazladır. Böylece hastalar, daha çok alternatif sayesinde istedikleri bölgede istedikleri şartlarda saç ekimi yaptırabilmektedir. Gelişen ve gelişmekte olan teknoloji ile yeni saç ekim teknikleri ortaya çıkmaktadır. Yeni çıkan ve oldukça fazla tercih edilen saç ekim tekniklerinden biri fue saç ekimi tekniğidir. FUE tekniği kullanılarak şakaklara, sakala ve göğüs  bölgesine saç ekimi yapılabilmektedir. Her yaş ve her cinsiyetten kişide oluşabilecek bir problem olan kellik için saç ekimi herkese yapılabilmektedir. Donör saha olarak belirlenen yerdeki saç sayısı ne kadar fazlaysa saç ekimi o kadar başarılı olur. Ameliyat koşulları gözetilerek yapılan saç ekimi cerrahi operasyon olarak görülür. 6-9 saat gibi cerrahi operasyon ile yapılan saç ekimi sırasında hastanın acı çekmemesi için lokal anestezi uygulanır. Saç ekimi operasyonu sonrası hasta evine dönebilir ancak birkaç gün sonra yapılacak olan yıkama ve pansuman için yeniden saç ekimi merkezine gelmesi gerekir. Ankara saç ekimi merkezleri sayesinde hastaları farklı ülke ya da şehirlere taşınarak seyahat şartlarında iken perasyon geçirmek yerine kendi şehirlerindeki ankara saç ekimi merkezlerine yönelmeyi tercih etmektedir. Saç ekimi yapıldıktan 3 ay sonra ekilen saçlar uzamaya başlar.  9 veya 12. ay sonunda saç ekimi merkezlerinde ekilen saçlar doğal bir görünüm kazanabilmektedir. Saç ekimi gerçekleşmeden 1 hafta önce sigara içen kişi içtiği sigara sayısını azaltmalı, ekim gerçekleştikten sonraysa 1 hafta gibi bir süre ile sigara içmemelidir. Oluşan kabuklar 1-2 hafta içinde azalarak yok olur. 6. ayda saç ekimi merkezlerinden ekilen saçların %50'si kadarı çıkar. Mevcut saçların desteklenmesi ve ekilen saçların gürleşmesi için saç ekimi merkezlerinde verilen ilaçlar kullanılmalıdır. Kaç greft saç ekimi yapılacağı, hangi saç ekimi yöntemlerinin kullanılacağı gibi kriterler Ankara saç ekimi ücretlerinin belirleyecek olan kriterlerdir. Saç ekimi sırasında veya operasyon sonunda saç bölgesinde kanama görülmemektedir.

 Ankara Saç Ekimi Yöntemleri

 40 yaş ve sonrasında saç dökümü durduğu için saç ekimi tek seansta halledilirken daha genç yaştakiler için saç dökümü sürdüğü için seans sayısı uzatılabilir. Kişinin saç köklerinin onarılması ile oluşan saç ekim yöntemi PRP saç ekimi yöntemidir. Bu yöntem ile Ankara saç ekimi merkezlerinde etkili sonuçlar alındığı gibi saç kaybı önlenir. Saç ekimi bittikten, kişi doğal görünümüne kavuştuktan sonra bile hastaya yan etkisi görülmemiştir. FUE yöntemi, geliştirilmiş olan en gelişmiş yöntem olmakla birlikte kafada herhangi bir iz veya yara bırakmamaktadır.

Ankara saç ekimi merkezleri kaş veya sakal kayıplarında da tercih edilir. Saç ekiminin ardından sakal düzenleme, bıyık ve favori sıklaştırma, kaş ve kirpik ekimi Ankara saç ekimi merkezlerinde uygulanmaktadır. Ankara saç ekimi yöntemleri bakımından da oldukça çok çeşitliliğe sahiptir. Şehrin birçok farklı yerinde bulunan Ankara saç ekimi merkezleri, günümüzde dünya çapında kullanılmakta olan saç ekimi tekniklerini uygulayabilmektedir. Birçok saç ekimi yöntemi arasında, hasta kendi saç ekimi tekniğini belirleme hakkına sahiptir. Saç ekimi için yapılan operasyon bir gün içinde biter. Hastaya lokal anestezi uygulandığı için hasta saç ekimi operasyonu sırasında bilgisayar veya tablet kullanabilir. Saç ekimi yapılan bölgeyi dış temaslardan korumak gerekir. Uyku pozisyonu olarak sırt üstü tercih edilmeli, çarşaf ve yastık gibi dış temaslardan kaçınılmalıdır. Sırt üstünün yanı sıra yarı oturur pozisyonda da uyunabilir. Saç ekimi operasyonu sona erdikten sonra oluşacak kaşıntılar için doktorun vereceği sprey kullanılabilir.

Operasyondan sonra yapılacak ilk yıkama uzmanlar tarafından yönlendirilerek yapılmalıdır. Saçın traş edilmesini istemeyen hastalar için DHI yöntemi kullanılır. Alınacak greft sayısına göre saç ekimi operasyonları da değişiklik gösterir. Saç ekimi gerçekleştikten sonra yeni çıkan saçlarda dökülme veya kellik gibi problemler görülmemektedir. Operasyondan sonra yapılan ilk yıkamanın ardından yapılacak olan diğer yıkamalar ev ortamında yapılabilir. Uygulanacak olan teknik saç yapısına göre değişiklik gösterebilir. Her teknik kendi içinde faydalı olmakla birlikte önemli olan kullanılan teknikten maksimum yararlanmaktır. 

Ankara saç ekimi hakkındaki başarısını hem yerli hem de yabancı turistler açısından geliştirmekte ve ülkemizdeki sağlık turizmine katkı sağlamaktadır. Kontrollü açılan yeni merkezler ve hizmet kalitesini arttırmayı amaçlayan kendi sağlık kuruluşları ile ilgili düzenlemeler sayesinde Ankara saç ekimi konusunda oldukça başarılı bir yol izliyor.


SAÇ EKİMİ BİLGİ PORTALI

https://www.sacekimleri.com

Son Güncelleme: 18.09.2018 14:42
Anahtar Kelimeler:
Ankara Saç Ekimi
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.