Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna Başkent'teki ulaşım sıkıntısına çözüm olması adına yapılan yeni çalışmayı twitter'daki hesabından duyurdu.

Başkan Tuna paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

Ulaşım sıkıntısı konusundaki çalışmalarımız devam ediyor. Ankaramızın en sıkıntılı noktalarından biri de Aydınlıkevler Türk Telekom önündeki “U” dönüşüydü. Bu yaraya da neşter vuruyoruz. Başkentimizin Samsun Yolu yoğun araç trafiğini çözüme kavuşturacak ve siz değerli vatandaşlarımıza kesintisiz ulaşım imkanı sağlayacak olan "Samsun Yolu Türk Telekom Kavşak" çalışmamız başladı.

Ankara'da ölümlü kaza: Yayaya çarptı ve kaçtı! Ankara'da ölümlü kaza: Yayaya çarptı ve kaçtı!

Samsun Yolu Türk Telekom Binası önündeki “U” dönüşü nedeniyle yaşanan trafik kazalarının da önüne geçeceğimiz yeni proje ile Turgut Özal Bulvarı üzerindeki bu noktada alt geçit döner kavşak yapımı gerçekleştirilecek.

Ankara trafiğine nefes aldıracak üç dev kavşak düzenlemesi ile kesintisiz ulaşım sağlamış olacağıUlaşım konusunda vatandaşlarımızın sıkıntı yaşamaması için alternatif güzergah olarak; Şehir Merkezi’nden Mamak istikametine giden sürücüler, Hızır Reis Caddesi’nden Faik Suat Caddesi ve 672. Sokağı takip ederek Turgut Özal Bulvarı’na çıkış yapabilirler.