Ankara'da feci kaza: 1 kişi hayatını kaybetti Ankara'da feci kaza: 1 kişi hayatını kaybetti
 Büyükşehir Belediyesi’nin bugün yapılan toplantısında Tandoğan Meydanı’nın adı Anadolu Meydanı olarak değiştirilirken, İncek Bulvarı’na  ise geçtiğimiz günlerde makamında teröristlerce şehit edilen savcının adı verildi. 

İncek Bulvarı’nın adı İncek Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Bulvarı oldu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek başkanlığında yapılan meclis toplantısında gündeme ilişkin maddeler görüşüldü.

Meclis toplantısında önce Gündemde yer alan Tandoğan Meydanı isminin Anadolu Meydanı olarak değiştirilmesine ilişkin isimlendirme komisyonu raporu görüşüldü.

Görüşmelerin ardından Tandoğan Meydanı’nın isminin Anadolu meydanı olarak değiştirilmesi AK partili ve bağımsız üyelerin oylarıyla kabul edilirken, CHP’li üyeler Anadolu meydanı ismine red oyu verdi. MHP’li  üyeler ise çekimser kaldı.Böylece 99 oyla kabul edilen Anadolu Meydanı ismi meclisten geçmiş oldu.

HÜSNÜ TANDOĞAN KİMDİR?

1929 yılında Ankara Valiliği'ne atanan ve aynı zamanda Ankara Belediye Başkanlığı görevini de yürüten Nevzat Tandoğan 18 yıl kaldığı görevde kaldı. Valilik yaptığı dönemde halk ve kendi istediklerini yazmayan gazeteciler üzerinde baskı kuran Tandoğan ile ilgili en akılda kalan olay sürgündeki Said Nursi'ye zorla şapka giydirmeye çalışması olarak biliniyor.