Merkez Bankası'nın hamlesi muhteşem oldu Merkez Bankası'nın hamlesi muhteşem oldu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, hızlı trenin Sivas'ta kalmayacağını, Erzincan'a, Erzurum'a, Kars'a kadar hızlı trenle gidileceğini belirterek, “O da yetmez, Bakü'ye kadar hızlı trenle gideceğiz. Hayallerimiz, hedeflerimiz büyük” dedi.

Ankara-Sivas Hızlı Tren Hattı Sivas’ta düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ve Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ilk seferle Sivas’a geldi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Sivas'a hızlı trenle geldiklerini kaydederek, “Sivas'a bunun en hızlısı yakışır. Hayaller bir bir gerçek oluyor. Sivaslılar, Yiğidolar her şeyin en iyisine layık. Sizin için her şeyin en iyisini yapmak içinde durmadan koşacağız.

Doğru zamanda doğru adımlarla koşmaya hazır mısınız? 14 Mayıs'ta Sivas'ta sandıkları patlatmaya hazır mısınız?” ifadelerini kullandı. Sivas’a Ankara’dan 2 saatte, İstanbul’dan 6 saate gidileceğine dikkati çekti.

Karaismailoğlu, “Yollar kısalıyor, mesafeler kısalıyor, sevdiklerimize daha hızlı kavuşuyoruz. 21 yıldır Cumhurbaşkanımızın liderliğinde hayal edilen her şeyi bir bir gerçeğe dönüştürdük. 14 Mayıs'tan sonra da bütün hayalleri gerçeğe dönüştürmeye hazır mısınız? Sivas hazırsa Türkiye hazırdır" dedi.