Ankara ekonomisi ve turizmine büyük katkı sağlayacak, Başkenti alışveriş cennetine çevirecek, kültürel ve sanatsal etkinliklerle unutulmaz günler yaşatacak “Ankara Shopping Fest”in tanıtımı da muhteşem bir galayla yapılacak.

Sheraton Otel’de düzenlenecek tanıtım galasına Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de katılacak.

 Dünyaca ünlü manken Doutzen Kroes’ün de festivalin tanıtım yüzü olarak yer alacağı galada “Tarihten Yansımalar” isimli bir defile yapılacak, ENBE Orkestrası konser verecek.

Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Ticaret Odası işbirliğinde, Kültür Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı ve Ankara Valiliği’nin katkılarıyla düzenlenecek Ankara Shopping Fest için geri sayım başladı. Kentin dört bir tarafında 8 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek festival ile ilgili hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor.

 

- CUMHURBAŞKANI ABDULLAH GÜL’DEN FESTİVALE DESTEK

Gösteri gruplarından ünlü sanatçıların konserlerine, defilelerden unutulmayacak şovlara kadar 5 bin 300 gösterinin yapılacağı festivalin tanıtımı ise muhteşem bir gala ile yapılacak.

Sheraton Otel’de 17 Mayıs Perşembe günü saat 20.00’da başlayacak tanıtım galası, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün katılımlarıyla gerçekleşecek. Galaya festivalin tanıtım yüzü olarak belirlenen dünyaca ünlü manken Doutzen Kroes de sanatçılar, bürokratlar, siyasetçiler ile 50’ye yakın yabancı gazeteciden oluşan geniş davetli topluluğu arasında yer alacak.

Ankara Shopping Fest tanıtım filminin gösterimi ile başlayacak gala programında ENBE Orkestrası mini bir konser verecek. Kroes’ün basına tanıtımının ardından Romen Keman Grubu Pana Theador’un dinletisi ile devam edecek olan gala program Türkiye’nin en ünlü mankenlerinin podyuma çıkacağı “Tarihten Yansımalar” adlı defile ile son bulacak.