Ankara'da bir kadın daha cinayete kurban gitti Ankara'da bir kadın daha cinayete kurban gitti
Yüzbinlerce vatandaşın ‘evet’ sesleriyle inlettiği Gündoğdu Meydanı’nda Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bak işte burada şimdi ‘evet’çiler, hadi gel, hadi kimi denize döküyorsun görelim” dedi.İstanbul’un Yenikapı Meydanı’nda önceki gün milyonlara seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 16 Nisan referandum kampanyası kapsamında dün İzmir’deydi.

Gündoğdu Meydanı’nı dolduran yüzbinlerce İzmirliye hitabında Erdoğan, “16 Nisan’da ‘evet’çileri denize dökeceğiz” sözleriyle büyük tepki çeken CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt’un açıklamalarını hatırlattı. CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın da bu skandal sözlere destek vererek “16 Nisan’da ‘hayır’ çıkarsa, düşmanı denize dökmüş gibi sevineceğiz” dediğini anımsatan Erdoğan, “Bazılarına dersi tam vermemiz lazım. ‘16 Nisan’da evet verenleri İzmir’den denize dökeceklerini’ söylüyor. Bak işte burada şimdi ‘evet’çiler, hadi gel, hadi kimi denize döküyorsun görelim.

Eski Genel Başkanı da ondan aşağı kalmamak için olsa gerek ‘Hayır çıkarsa düşmanı İzmir’den denize dökmüş kadar sevineceklerini’ ifade ediyor. Al birini vur öbürüne. Bu ne terbiyesizliktir. Hani demokrasi, hani özgürlük? Benim oyumun kaderini sen mi belirleyeceksin?” dedi. Erdoğan konuşmasında özetle şunları söyledi:

KANLARIMIZLA VATAN YAPTIK

“Türkiye önce Çanakkale’de, Kut’ül Amare’de, Kafkas Cephesinde ardından İstiklal Harbi’nde düşmanı yendiğinde son noktayı nerede koymuştur? İzmir’de koymuştur. Düşmanı İzmir’de denize döktüğümüz günden beri hamdolsun bu topraklar bir daha düşman postalıyla kirletilemedi. Sadece 15 Temmuz’da böyle bir teşebbüs oldu, onu da milletimizle omuz omuza, yürek yüreğe ertesi gün akşam olmadan bertaraf ettik. Biz bu toprakları öyle masa başında cetvelle çizerek değil, kanlarımızla yoğurarak vatan yaptık. Vatan öyle kolay olmuyor, böyle oluyor. Evet, bu ülkenin her karış toprağı bin yıldır işte böyle vatan haline geldi. Maalesef bu gerçeğin farkında olmayanlar var.”