Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Kasım’da başlattığı G-20 ve Latin Amerika programları kapsamında ara verdiği 31 Mart seçim çalışmalarına geri dönüyor.

Daha önce iki grup halinde 60 adayını açıklayan Erdoğan, kalan 21 belediye başkan adayı ve tüm ilçeler ile ilgili son değerlendirme Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısını yapacak.

Yarın il başkanlarını toplayacak olan Erdoğan, hem seçim çalışmaları hem de ittifak da teşkilatın merak ettiği konulara birinci ağızdan anlatacak. Daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda Aksaray, Ağrı, Bilecik, Erzincan, Edirne, Iğdır, Isparta, Kars, Kırşehir, Kütahya, Siirt, Tunceli, Van ve Zonguldak belediye başkan adaylarını açıklayacak.

ESKİ BAŞKANLARA MESAJ

Mevcut olup da açıklanmayan belediye başkanlarının da yer alacağı toplantıda Erdoğan, seçimlere dönük birlik-beraberlik mesajı verecek. Erdoğan, eski ve aday olan başkanlara birlikte çalışmaları yönünde talimat verecek. Erdoğan'ın toplantıda kalan illerin başkan adaylarının açıklayıp açıklamaması da yapılacak son istişare toplantılarında karara bağlanacak.

SON ANKETLER MASADA

AK Parti’de belli olmayan belediye başkanlarının şehirleri için ikinci kez anket yapılıyor. Bir ya da birkaç isim arasında kalan parti yönetimi telefonda vatandaşa direk “Bu isimlerden kimi aday görmek istersiniz” diye soru yönetiyor.

İYİ Parti'nin Ankara Büyükşehir adayı kim olacak? İYİ Parti'nin Ankara Büyükşehir adayı kim olacak?

Bu çalışmayla paralel olarak ilçeler üzerindeki çalışmalar da sürüyor. Kampanya süreci için oluşturulan strateji ekibi de çalışmalarını belli bir aşamaya getirdi.

Partinin seçimlerde kullanacağı materyaller başta olmak üzere ana slogan, tanıtımların ve şarkılar üzerinde sona gelindiği kaydedildi. Seçim strateji toplantılarında bu seçimde sosyal medyayı ağırlıklı kullanacak olan AK Parti, sanal alemde yapacağı kampanyaları da masaya yatırılıyor.