AK Parti'nin Ankara mitingi nedeniyle Millet Bahçesin'de hareketlilik sabah saatlerinden itibaren başladı. 

Miting alanını dolduran yüzbinlerce vatandaşa hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankaralılara teşekkür etti. 

Partisinin Ankar mitinginde konuşan Recep Tayyip Erdoğan şu ifadelere yer verdi:

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Büyük Ankara Mitingi'ne katıldı. Erdoğan, miting için alanı dolduran yoğun kalabalığa hitap etti. Cumhurbaşkanı, muhalefetin seçim afişlerini ve CHP'li belediyeleri eleştirdi, raylı sistemlerle ilgili imza atılan işlere dikkati çekti.

Mansur Yavaş 15 günlük işi 1 yılda bitiremiyor! Mansur Yavaş 15 günlük işi 1 yılda bitiremiyor!

"CHP'yi tanımak istiyorsanız üç kelime yeter: Çöp, çukur, çamur" Yolda gelirken bilboardda gördüğü ifadelere değinen Erdoğan, şunları söyledi: 'Ankara daha iyi hizmete layık' diyor. Dün baktım İzmir'de de bay bay Kemal, bilboarda onu yazmış. 'İzmir'e iyi hizmete geliyoruz' diyor.

İstanbul aynı şeyi söylüyor. Ya 4 yıldır İstanbul'da ne yaptınız? Ankara'da 4 yıldır ne yaptınız? Aynı şekilde İzmir de bir yağmur görmesin. Çamur, çukur alıyor başını götürüyor. Ankara'da da öyle değil mi? Bunların üç tane tanımı var.

Eğer CHP'yi tanımak istiyorsanız üç kelime yeter: Çöp, çukur, çamur. İstanbul'a belediye başkanı olduğum zaman ben de İstanbul'u böyle tanıdım. "Türkiye'yi demir ağlarla biz örüyoruz" Sözü metro hatlarına ve yüksek hızlı tren projelerine getiren Erdoğan, yurdu demir ağlarla ördüklerini söyledi.

Erdoğan, Ankara'da planlanan yeni hatlara ilişkin müjdeler verdi:

Ankara'yı hızlı tren hatlarıyla Eskişehir, Konya, Bilecik, Sakarya, Kocaeli ve İstanbul'a bağladık. Bunu biz yaptık. Bizden önce bunlar niye böyle bir şey yapmadı? Geçtiğimiz hafta Ankara-Kırıkkale-Yozgat-Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattı'nı da hizmete sunduk. Bu masanın etrafındakilerden bir tanesi Sivas'a yüksek hızlı trene ne ihtiyaç var dedi. Hani bunlar Atatürkçüyüz diyor ya. Gazi ne diyordu? Demir ağlarla ördük diyordu değil mi? Demir ağlarla şimdi biz örüyoruz biz. Türkiye'yi biz örüyoruz. Mayıs ayı sonuna kadar vatandaşlarımız bu hatta ücretsiz seyahat edecek. İnşası süren Ankara-İzmir Yüksek Hızlı Tren Hattı'nı 2025'te hizmete açmayı hedefliyoruz.