Ankara'da geçtiğimiz günlerde meydana gelen trafik kazasında 5 yaşındaki Zeynep Ela'ya bir servis aracı çarpmıştı. Kazadan sonra küçük kız kurtarılamayarak hayatını kaybetmişti. 

Yaklaşık 16 gün sonra mahkemeden gelen kararla küçük kızın ailesi bir kez daha yıkıldı. 

Kazanın ardından tutuklanan sürücü İsmail A. hakkında 2 hafta içinde 'taksirle ölüme neden olmak' suçundan 12 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenlenip, dava açıldı. Polisin raporunda 70 km hızla gittiği öne sürülen sürücü çıkarıldığı mahkeme tarafından tahliye edildi.

Mahkemenin bu kararına aile tepki gösterdi.

Kazayı da anlatan anne Cennet Bülbül, şöyle devam etti:

Ankara'da vatandaşlar su sıkıntısı çekiyor! Ankara'da vatandaşlar su sıkıntısı çekiyor!

Araçtan inip evimize geçmeye çalışırken, otobüs o kadar hızlı geldi ki, ben çocuklarıma ‘yavrum otobüsler çok hızlı geçiyor, size çarparlar’ dememe kalmadı, saniyeler sonra çocuğumu altına aldı götürdü ve ben çocuğumu otobüsün altında gördüm. Kafasını çarptığını gördüm.

Otobüsün benim çığlığıma durduğunu biliyorum. Etraftan insanlar geldi benim bağırmama, çığlığıma. Ben çocuğuma dokunamadım bile. Sadece bağırdım. Dedim ki daha çok bağırırsam daha çok insan gelir bana yardım edebilir, yavrumu kurtarabilir diye. Bu kadar kolay mı? Bu kadar basit mi? Biliyorum ilahi adalet var; ama ben bu dünyada da adalet istiyorum.