Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) 24. Olağan Genel Kurulu’nu dün İstanbul’da gerçekleştirdi.

Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen genel kurul toplantısına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bakanlar, iş dünyası temsilcileri ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen Müsiad üyesi iş adamları katıldı. Genel Kurul toplantısının katılımcıları arasında Albayrak Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak ve CEO’su Ömer Bolat da vardı.

Dünkü genel kurulda Müsiad başkanlığında bayrak değişimi oldu. Müsiad Genel Başkan Yardımcısı ve Kaanlar Süt Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Kaan Genel Başkan seçildi. Kaan'ın listesi Genel Kurul'da oylanarak kabul edildi.

Ekonomide endişeye mahal yok! Ekonomide endişeye mahal yok!

ZORLUKLARI BİRLİKTE AŞTIK

Genel Kurulun açılış oturumunda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Müsiad’da yaşanan başkanlık değişiminin hayırlara vesile olmasını dileyen Erdoğan, Müsiad’ın yeni dönemde daha önemli başarılara imza atmasını beklediğini ifade etti. “Türkiye’nin bütün zorluklara rağmen yakaladığı büyüme rakamlarına dikkat çeken Erdoğan, “Türkiye’nin ekonomik bakımdan yanmasını, yıkılmasını, yerle bir olmasını bekleyenlerin heveslerini bir kez daha kursaklarında bıraktık. İnşallah 2017 ekonomide, bana göre şu andaki tespitlerim bu, tarihi bir sıçrama yılı olacak” dedi.