Ankara Kalkınma Ajansı’nın organizasyonundaki;

Ankara’nın kültürel ve tarihi çeşitliliğini yansıtan ve yöresel değerlerimizin ön plana çıkartılmasını amaçlayan “1. Ankara Instagram Fotoğraf Yarışması” için başvurular başladı. Yarışmanın amacı; Ankara’nın tarihi mekânları, müzeleri, vakıf eserleri, türbeleri gibi kültürel ve tarihi çeşitliliğini yansıtan fotoğrafların yanı sıra, yöresel değerlerinin de ön plana çıkacağı fotoğrafların sosyal medya takipçileri tarafından çekilerek Ankara'ya kazandırılması ve profesyonel jüri ekibi ile fotoğrafın instagram üzerinden aldığı beğeni sayısınca yarışma değerlendirilmesinin yapılması.

Böylelikle sosyal medya takipçilerinin de Ankara'nın değerleri hakkında bilgi sahibi olmaları ve farkındalıklarının artmasıdır.

Ayrıca: •İnsanların görsel mesajları daha kolay algıladığı günümüz dünyasında Ankara’nın kültür ve tarihini yansıtan yöresel değerlerin bölge, ülke ve dünya genelinde, tüm potansiyel kitlelere erişiminin sağlanması;

•Ankara’nın kültür ve tarihini yansıtan yöresel değerlerinin tanıtılması; •Ankara içi turizmin canlandırılması;

•Yerli ve yabancı turistlerin Ankara’nın tarihi, kültürel, geleneksel değerlerini tanımalarının, yaşatmalarının ve kayıt altına almalarının sağlanması; •Yarışmacıların ilgili alanda elde ettikleri birikimlerini özgün bir biçimde sunmalarını sağlayarak, üretkenliklerinin desteklenmesini sağlanması;

•Sosyal medya takipçilerinin özellikle Instagram kullanıcılarının Ankara’nın değerlerinin farkına varması ve Ajans'ın Instagram hesabının( @cityofankara ) daha aktif hale getirilmesi de amaçlanmaktadır.

Yarışmaya katılmak için Ankara temalı fotoğraflarına Instagram üzerinden #Ankaradagezilecekçokyervar etiketini ekleyip Ankara Kalkınma Ajansı resmi Instagram hesabı @cityofankara ‘yı mention ederek fotoğraf altında açıklama ekleyerek paylaşmalıdır. Katılımcılar ayrıca, web sitesindeki( http://www.ankaradagezilecekcokyervar.com/ ) başvuru formunu doldurarak ve fotoğraflarının orijinal hallerini yükleyerek başvurularını tamamlayabileceklerdir.

Boşanmak istiyordu eşi tarafından silahla vuruldu Boşanmak istiyordu eşi tarafından silahla vuruldu

Birinciye Fotoğraf Makinesi Seçici kurul tarafından yapılan değerlendirme ve belli oranlarda Instagram üzerinden alınan beğeniler sonucunda; birinci olan yarışmacıya fotoğraf makinesi, ikinci olan yarışmacıya laptop, üçüncü olan yarışmacıya da cep telefonu ödülü verilecektir. Üç mansiyon ödülünün de verileceği yarışmada birinci mansiyona ulaşım masrafı ile 4 veya 5 yıldızlı termal otelde konaklama, ikinci mansiyona yurtiçi gidiş dönüş uçak bileti, üçüncü mansiyona Ankara’da çift kişilik akşam yemeği ödülü verilecektir. Yarışmaya 23 Şubat 2018 tarihinde sona erecektir. Katılımın ücretsiz olduğu yarışmaya ilişkin detaylara Ajansımız web sitesi üzerinden ulaşılabilir.

Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık’ın yarışmaya ilişkin değerlendirmeleri şöyle:

“Ankara’nın kültürel ve tarihi çeşitliliğini yansıtacak, yöresel değerlerini ön plana çıkartacak, kaybolmaya yüz tutmuş değerlerin yeniden canlanmasını sağlayacak olan 1. Ankara Instagram Fotoğraf Yarışması’nın Ankara tanıtımına olumlu katkılar sağlayacağına inanıyorum. Sosyal medyanın giderek yaşamın her safhasına girdiği günümüzde Ankara’nın sahip olduğu bu değerlerin Instagram üzerinden yaygınlaşması da gerekmektedir. ” dedi.