Dikkat! Feyzioğlu nasıl bir hukukçu

Münevver Karabulut'un babası Süreyya Karabulut, Metin Feyzioğlu'nun Garipoğlu Ailesi'nden 1 milyon dolar aldığını söyledi

12 Mayıs 2014 Pazartesi 14:39
Dikkat! Feyzioğlu nasıl bir hukukçu
 Yeni Akit gazetesine konuşan Münevver Karabulut'un babası Süreyya Karabulut, Metin Feyzioğlu'nun toplumun yüzkarası olduğunu söyledi.

''GÖMLEKTEKİ KANLAR İNCELEMEYE DAHİ ALINMADI''
Süreyya Karabulut, Metin Feyzioğlu'nun avukatlığını yaptığı Cem Garipoğlu'nun babası Nida Garipoğlu'nun cinayete iştirak etmekten ağırlaştırılmış müebbet hapis talebiyle yargılandığını hatırlatarak, "Nida Garipoğlu'nun iki gömleğinde rahmetli kızımın kanları vardı. Kızımın kanları gömleğine sıçramış. Gömleklerdeki kanlar incelemeye dahi alınmadı" dedi.

METİN FEYZİOĞLU GELİP BANA BAŞSAĞLIĞI DİLEYEMEDİ
"Metin Feyzioğlu gerçekten adalet sahibi bir insan olsaydı, Cem Garipoğlu'nun ailesinin avukatlığını yapmazdı" diyen Süreyya Karabulut, "Garipoğlu ailesinin avukatlığını yapmış olsa dahi, bize başsağlığı dilerdi. Cem Garipoğlu'nun avukatlığını yapan Aytekin Kaya, bana başsağlığı dileyebildi. Metin Feyzioğlu gelip bana başsağlığı dileyemedi. Metin Feyzioğlu, bu toplumun yüzkarasıdır" diye konuştu.

ADALET TECELLİ ETMEDİ
Süreyya Karabulut, Nida Garipoğlu'nun cezaevinde bir yıl kaldığını hatırlatarak, "Adaletin tecelli ettiği iddia ediliyor; maalesef benim adaletim tecelli etmedi. Metin Feyzioğlu'nun avukatlığını yaptığı Nida Garipoğlu, kızımın cinayetinde delilleri yok etme, kızımın kanlarının temizlenmesi, evin temizliği, oğlunun kaçmasını sağladı. Türkiye Barolar Birliği, Ankara Barosu, İstanbul Barosu bize avukat bile göndermedi" şeklinde konuştu.

GARİPOĞLU'NUN AİLESİNİN DE HUKUK DANIŞMANI
Süreyya Karabulut, Metin Feyzioğlu'nun Garipoğlu'nun ailesinin de hukuk danışmanı olduğunu açıkladı ve "Acı ama gerçek" dedi. Kızının katledilmesi davasına bakan Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mevlüt Bayraktaroğlu'nun, 20 yıl önce sanıklardan Hayyam Garipoğlu'nun "hileli iflas" nedeniyle yargılanmış olduğu kamu davasında beraatine karar veren mahkemenin başkanı olduğunu hatırlatan Süreyya Karabulut, "Mahkeme Başkanı, bu gerekçeyle davadan çekildi. Mahkeme Başkanı, Garipoğlu'nun aile dostları" ifadelerini kullandı. 

GARİPOĞLU'NDAN 1 MİLYON DOLAR ALDI 
Süreyya Karabulut, şunları söyledi: "Metin Feyzioğlu, Karabulut ailesinin yanında yer almadı da, Garipoğlu ailesinin yanında yer aldı. Mademki haksızlığın karşısında, adaletli, dürüst ve şerefli ve haysiyetli insandı, Karabulut ailesine başsağlığı dilemedi, Garipoğlu ailesini savundu. Garipoğlu'nda para var. Davaya girdiği için Garipoğlu'ndan 1 milyon dolar aldı."

''BU TOPLUMUN FEYZİOĞLU'NDAN SOYUTLANMASI GEREKİR''
Süreyya Karabulut, Metin Feyzioğlu'nun Cumhurbaşkanlığı için aday gösterilmesinin düşünüldüğünü hatırlatarak, "Vay bu ülkenin haline. Bu ülkeye acırım. Metin Feyzioğlu'ndan bu toplumun soyutlanması gerekir. Metin Feyzioğlu, 70 milyonu kucaklasaydı, bize başsağlığı dilerdi, Karabulut ailesini karşısına almazdı. Mazlum, mağdurun yanında olsaydı, Garipoğlu'nun değil bizim yanımızda olurdu. Kızımı katleden oğlunun suçuna iştirak eden babanın avukatlığını yapan Metin Feyzioğlu'na, kadınlar oy mu verir?" diye sordu.

''BAŞBAKAN ÖZEL ÇABA GÖSTERDİ''
Süreyya Karabulut, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın davasıyla ilgilendiğini söyledi ve "Erdoğan olmasaydı, Cem Garipoğlu yakalanmazdı. Başbakan olaya el attı, Cem Garipoğlu'nu yakalattı. Başbakan, Cem Garipoğlu'nun yakalanması için özel çaba gösterdi ve bize destek verdi. Başka iktidarlar olmuş olsaydı, kızımın cinayeti kapatılırdı. Başbakan helal süt emmiş biri" ifadelerini kullandı. 

''FEYZİOĞLU ADAM GİBİ ADAMSA GETİRSİN ADALETE TESLİM ETSİN''
Yargıtay'ın, Cem Garipoğlu'nın amcası Hayyam Garipoğlu'nun 'suçluyu kayırmak'tan, anne Tülay Garipoğlu'na da 'suç delillerini gizlemek, yok etmek' suçlarından verilen 3'er yıl hapis cezasını onadığını ve Hayyam Garipoğlu hakkında yakalama kararı çıkarıldığını hatırlatan Süreyya Karabulut, "Metin Feyzioğlu adam gibi adamsa Hayyam Garipoğlu'nu getirsin ve adalete teslim etsin. Cem Garipoğlu'nu kaçırmak, yardım ve yataklıktan ceza aldı. Hayyam Garipoğlu hâlâ firarda" dedi.

CİNAYETİ OĞLU CEM GARİPOĞLU İLE BİRLİKTE İŞLEDİ
Münevver Karabulut'un katledilmesine yönelik hazırlanan iddianamede, Nida Garipoğlu'nun, cinayeti oğlu Cem Garipoğlu ile birlikte işlediğine dikkat çekilmiş, Nida Garipoğlu'nun, "tasarlayarak, çocuğu veya beden veya ruh bakımından kendini savunamayacak kişiyi, canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme suçuna iştirak etmek"ten ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması istenmişti. 

KAN LEKELERİNİ SİLMEKLE SUÇLANDI ANCAK BERAAT ETTİ
Nida Garipoğlu, maktül Münevver Karabulut'un öldürülmesi sonrasında delilleri karartma amacıyla evdeki kan lekelerini silmekle de suçlandı ancak Metin Feyzioğlu'nun savunduğu Nida Garipoğlu beraat etti. Yargıtay ise, Nida Garipoğlu'nun beraat kararını da bozdu. Nida Garipoğlu, hüküm giydiği Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden yargılanıyor.
Son Güncelleme: 12.05.2014 15:45
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.