Biz bu vatan uğruna daha bir yıl öncesine kadar, her gün on kadar Mehmetçiğimizi şehit veriyorduk.

Terör yanlıları bu ülkenin kanını yıllarca emdi. Güçlü bir ordu her zaman gündemde olmalıdır.

Size olan ihtiyaç sizi daha güçlü kılar. 

Gözbebegimiz Türk Silahlı kuvvetleri'nin bir kısmının da bu emellere hizmet ettiğini biliyoruz.

BU Hadis-i Şeriften ne anlaşılıyor siz düşünün derim.

*PEYGAMBERiMiZ A.S.M. buyurmuşlar ki:

*"Ahir zamanda, dinle dünyayı taleb eden insanlar zuhur edecek.

*Bunlar, insanlara (iyi görünüp, onları aldatmak) için öyle bir yumuşaklığa bürünürler ki koyun postu yanlarında kaba kalır.
Dilleri de baldan daha tatlıdır. Ancak kalbleri kurtlarınkinden vahşidir.

*CENAB-ı HAKK (bunlar için) şöyle diyecektir: "Beni aldatmaya mı çalışıyorsunuz,
yoksa bana karşı cürete mi yelteniyorsunuz?

*Zat-ı Akdesime yemin olsun, bunlar üzerine, kendilerinden çıkacak öyle bir fitne göndereceğim ki, içlerinde halim olanlar bile şaşkına dönecekler."
Bugün bunları yaşıyoruz. .

Bakınız Bediüzzaman ne söylüyor;

Beşinci Esas: 

Risale-i Nur şakirdlerinin, mümkün olduğu kadar, siyasete ve idare işine ve hükûmetin icraatına karışmamak bir düstur-u esasîleridir. Çünki hâlisane hizmet-i Kur'aniye, onlara her şeye bedel kâfi geliyor.

Hem şimdi hükmeden öyle kuvvetli cereyanlar içinde siyasete girenlerden hiçbir kimse, istiklaliyetini ve ihlasını muhafaza edemez. Herhalde bir cereyan onun hareketini kendi hesabına alacak, dünyevî maksadına âlet edecek, o hizmetin kudsiyetini bozacak.

Hem maddî mübarezede şu asrın bir düsturu olan eşedd-i zulüm ve eşedd-i istibdad ile, birinin hatasıyla onun masum çok tarafdarlarını ezmek lâzım gelecek. Yoksa, mağlub düşecek.

Hem dünya için dinini bırakan veya âlet edenlerin nazarlarında, Kur'anın hiçbir şeye âlet olmayan kudsî hakikatları bir propaganda-i siyasette âlet olmuş tevehhüm edilecek. Hem milletin her tabakası; muvafıkı ve muhalifi, memuru ve âmisinin o hakikatlarda hisseleri var ve onlara muhtaçtırlar. Risale-i Nur şakirdleri, tam bîtarafane kalmak için siyaseti ve maddî mübarezeyi tam bırakmak ve hiç karışmamak lâzım gelmiş.

Şualar - 362

Siz siyasetle neden bu kadar ilgilisiniz?.

(Evet milyonların, milyarların kalbinde asırlardan beri kanamakta olan o derin yarayı saracak yegâne müşfik el; İslâmdır. Her ne kadar "UFUK"larda "ZAMAN" "ZAMAN" bazı uydurma "IŞIK"lar görülüyorsa da.. müstakbel, bütün nur ve feyzini güneşlerden değil, bizzât Rabb-ül Âlemîn'den alan ezelî ve ebedî "Yıldız"ındır. O yıldız, dünyalar durdukça duracak ve onu söndürmek isteyenleri yerden yere vuracaktır. 
Sikke-i Tasdik-i Gaybi - 269)

Bakınız bu günü Bediüzzaman nasıl ifade etmiş;

Dikkat çekmek istediğim nokta; "Her ne kadar "UFUK"larda "ZAMAN" "ZAMAN" bazı uydurma "IŞIK"lar görülüyorsa da.." cümlesiydi. Risaleleri sadeleştiren yayın evinin Adı UFUK YAYINLARI ayrıca bu ZAMAN gazetesi işbirliğiyle yapılıyor ve bunu yapanların kendi evlerine verdikleri isim IŞIK evleri. 

(Bu ifade çok manidar hatta kerametkarane bir söz.)

TEFEKKÜR EDİP TEDKİK EDENİ TEBRÎK EDERİZ. 

BUGÜNÜMÜZÜ İZAH EDEN RİSALE-İ NUR'UN GAYBİ BAKIŞINA BİNLER MAŞAALLAH, BAREKELLAH.

Bediüzzaman'a sorulan bir sual de bakınız nasıl cevap vermiş; S- Nasıl iyilikten fenalık gelir?

C- Muhali taleb etmek, kendine fenalık etmektir... Bir dağdan uçmak niyetiyle kendini havalandıran, parça parça olur. Zira onların istedikleri şey, ya bir hükümet-i masûmedir... Halbuki şimdi şahs-ı vâhid bile mâsum olamaz.

Nerede kaldı; zerratı günahkârlardan mürekkeb bir hükûmet, tamamıyla masum olsun. Demek nokta-i nazar, hükûmetin hasenatı seyyiatına tereccuhudur.

Yoksa seyyiesiz hükûmet muhal-i âdîdir. Ben öyle adamlara, anarşist nazarıyla bakıyorum. Zîrâ onlardan birisi -Allah etmesin- bin sene yaşayacak olursa, âdeta mümkin hükûmetin hangi suretini görse, hülya ile yine razı olmayacak. Şu hülyanın neticesi olan meyl-üt tahrib ile o sureti bozmağa çalışacak.

Asar-ı Bediiyye - 321 

Bediüzzaman bunları derken birileri milyonları dinliyor mahrem görüntüler çekiyor devletin tüm mahremini kayda alıyor ve bunu tarihi düşmanları ile paylaşıp aynı safta yer alıyor. .

Devletin tüm birimlerinin yanında bir şehirde yaşayan tüm uç noktadaki kişileri dinleyen bir zihniyetin amacı nedir sizce.?
Diyelimki AK parti düşmanınız, Chp' yi, Mhp' yi, iş adamlarını, gastecileri, parti mensuplarını emniyeti, müdürleri ....daha kimler var siz tahmin edin..
Bu açık ca meydan okumaktır. Toplumun her kesimini komplo teorileri ile şantaj la ipleriniz elimde diyor..

Bunu sadece Türkiye de değil tüm dünya ülkeleri de yapıyorlar. 

Bu millet denize düşmüştü size sarıldı hepsi bu. Sizde bunu bildiginiz için toplumun ihtiyaçlarını karşılamak edasıyla bu ülkeye en büyük ihaneti yaptınız...
Seçimler sonrası UZUN ADAM bakınız size neler yapacak sizde bunu göreceksiniz. .

Bir vakit Paşaları içeri atarak sempati toplamaya çalışınız,şimdide bırakarak al belanı bul der gibisiniz...

RABBİM BU ÜLKEYE KÖTÜ BİR ŞEY YAŞATMASIN.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.