Yenimahalle Belediyesi'nden cami yapımına ambargo

CHP'li Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'ın Batıken'te yapılacak olan imamhatip Lisesi ve Camii için yapılacak araziyi, mahkemeye gidip yürütmeyi durdurma kararı çıkardı iddası gündeme bomba gibi düştü.

06 Ekim 2013 Pazar 06:52
Yenimahalle Belediyesi'nden cami yapımına ambargo

 Haberx'in köşe yazarlarından Çağlayan ibiş'in gündeme getirdiği idda okuyanları şaşkına çevirdi.

İbiş, CHP'li Yenimahalle Belediyesi'nin Batıkent'te  cami ve imamhatip okulunun yapılmasından rahatsız olduğu ve farklı gerekçelerle bu binaların yapılmasını engellediğini idda etti.

İşte haberx yazarı Çağlayan İbiş'in o yazısı


Yenimahale Belediyesi Başkanı CHP'li Sayın Fethi Yaşar, Batıken'te yapılacak olan Batıkent İmamhatip Lisesi ve Camii yapılacak araziyi, mahkemeye gidip yürütmeyi durdurma kararı çıkardı.

Aynı Belediye Başkanı, Camii Haftası'nı yemekle kutlamayı da ihmal etmemişti. Kendisini Yenimahalle'deki Gezi terörizmine verdiği desteklerden de hatırlayacaksınızdır.

Sayın Fethi Yaşar'a soruyoruz...

1- Batıkent İmamhatip Lisesi ve Camii'nin yapılmasını mahkemeye hangi hukuki gerekçelerle götürmüştür?

2- Robert Koleji veya Özel Saint Micheal Fransız Lisesi, Özel Saint Benoit Fransız Lisesi, Amerikan Koleji, okul yapımı için Sayın Fethi Yaşar'ın kendisinden arazi istese aynı karşı tavrı onlara da gösterecek midir?

3- Yenimahalle Belediyesi'nin Müslümanlara karşı yaptığı bu haksızlık ve saldırısı, Türk Ceza Kanunu'nu hiçe saydığını göstermiyor mudur? 

4- Sayın Fethi Yaşar, Yenimahalle Belediyesi'nin Müslümanlar'ın ibadet özgürlüğüne ve dini eğitim alma haklarına yaptığı bu saldırısı TCK, Lozan Kararları, AHİM dünyadaki tüm din ve vicdan özgürlüğünü ihlal etmekte ve suç işlediğini biliyor mu?

Çünkü, Din özgürlüğünün kapsam ve sınırlarının doğru belirlenmesi ve gerekli mevzuatın doğru şekilde düzenlenmesi için başta AİHS olmak üzere Türkiye’nin taraf olduğu diğer uluslararası sözleşmelerden doğan yükümlülükler tam anlamıyla yerine getirilmesi gerektği, bu anlamda 2004 yılında Anayasa’ya 90. madde ile eklenen “usulüne göre yürürlüğe konulmuş temel hak ve özgürlüklere ilişkin milletlerarası antlaşmalarla kanunların aynı konuda farklı hükümler içermesi nedeniyle çıkabilecek uyuşmazlıklarda milletlerarası antlaşma hükümleri esas alınır.” Hükmü bu konudaki uluslararası standartları iç hukuk açısından belirleyici konuma getirdiğinden bilgisi var mıdır?

5- Sayın Fethi Yaşar yine din hürriyetine karşı yapılan cürümleri kapsayan Türk Ceza Kanunu'nun 175, 176, 177 maddeleri ihlal ederek suç işlediğini farkında mıdır?

6- Yine Sayın Fethi Yaşar, Lozan Antlaşması'nın 38. maddesindeki Türkiye'de yaşayan herkesin, her inancın, her dinin kendi inanç sistemine göre serbestçe ibadet etmesini ihlal ederek suç işlediğinin,

7- Ve yine Sayın Fethi Yaşar, Lozan Antlaşması'nın 37, 39, 40, 42 maddelerindeki dinsel eşitlik eşitlik açısından ibadet mabet tesis etme haklarını ihlal ederek, suç işlediğinin farkında mıdır?

8- Yine ve yine CHP'li Sayın Fethi Yaşar,  Türk Ceza Kanunu'nun Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma Suçu (m. 109), Eğitim ve Öğretimin Engellenmesi Suçu (m. 112), Kamu Kurumu veya Kamu Kurumu Niteliğindeki Meslek Kuruluşlarının Faaliyetlerinin Engellenmesi Suçu (m.113), İnanç, Düşünce ve Kanaat Hürriyetinin Kullanılmasını Engelleme Suçu (m. 115), Ayrımcılık Suçu (m. 122), Kişilerin Huzur ve Sükununu Bozma (m. 123)  suçlarını işlediğinin farkında mıdır?
Son Güncelleme: 09.10.2013 21:17
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ERoL ÖLMeZ 2013-10-06 20:08:41

yazıklar olsun...

Avatar
SERKAN TUNÇAY 2013-10-10 09:32:40

yenimahalle belediyesi iç yüzünü birkez daha göstermiş olup inşallah mart 2014 yerel belediye seçimlerinde yenimahallenin çehresi değişecek yenimahalle yenimahalle olarak yeniden inşaa edilecektir. haydi yenimahalle din düşmanlarına oy verme...

Avatar
Faik cetin 2013-10-10 10:53:11

Ee fethi yasar ve chp liler secimlere az kaldi 5 ay sonra lokman erturk secimleri kazanacak ve yenimahalle sizden arinacak

Avatar
NaLihan 2013-10-10 11:00:28

Allah buyuktur bu yaptiklarinizida goruyordur bu makam mevki sizlerede kalmaz secimde gorusuruz

Avatar
ALİ 2013-10-11 01:35:49

Allah'ın izni ile LOKMAN ERTÜRK yenimahalleye geldigi zaman böle manzaralar tarihe kavusacak. AK günler LOKMAN başkan ile gelecek

Avatar
Umut saral 2014-02-25 17:01:55

Müslümanlıktan bahsediyosunuzda tek Müslüman sizin zihniyetinizmi fethi Yaşar'ın yaptırdığı camii okul tadilatlarını kim yaptı kimsenin dinine ırkına bakmadan çalışan kimseyi ötekilestirmeyen dürüst çalışkan insan fethi Yaşar partisi ne olursa olsun adam gibi adam belediyede ekmeğini yiyosunuz düne kadar partilisiniz bir ay kaldı iktidarmı oldunuz hırsızlar... Fethi Yaşar adam gibi adam

Avatar
Asım B. 2014-03-28 10:15:34

Ee pekii umut Saral arkadasım karşıyaka iş merkezinin üstündeki evler belediyenin lojmanları.. Bunlar niye satıldı ve ve en önemlisi evin piyasa degeri 200.00 ila 250.00 bin tl iken 100.00 ila 110.00 tl ye peşkeş cekildi

Avatar
Ali veli 2015-06-03 00:06:41

yalan, iftira, çamur ! babam olsa bu kadar savunmam ama fethi baba yenimehallenin gördüğü en demokrat belediye başkanıdır. not: yenimahallenin gördüğü en iyi 2. demokrat belediye başkanı ahmet duyar idi. daha öncekilerin hepsi hikaye