Gökçek Yavaş'ı kendi kalesinden vurdu!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, seçim çalışmaları kapsamında Beypazarı'nda coşkulu bir kalabalığa seslendi.

26 Mart 2014 Çarşamba 22:17
Gökçek Yavaş'ı kendi kalesinden vurdu!
Beypazarı’na, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak yatırımlardan bahseden, CHP Adayı Mansur Yavaş’ın belediye başkanı olduğu dönemde ilçeye hiçbir yatırım yapmamasını ve seçim vaatlerini eleştiren Başkan Melih Gökçek, İvedik’te CHP Yenimahalle Meclis üyesine ait bir matbaada, polis baskınıyla ortaya çıkan 110 bin gazetedeki fotoğraflarının ise fotomontaj olduğunu söyledi. 
     
Başkan Gökçek, “Bu kirli siyasettir. Melih Gökçek öyle bir masada içki içtiyse dünyanın en onursuz insanıdır” dedi.

Beypazarı Kent Meydanı’nda düzenlenen mitingde “Ankara seninle gurur duyuyor” sloganları eşliğinde konuşma yapan Başkan Melih Gökçek, coşkulu kalabalığın tezarühatlarına “Biz de sizinle gurur duyuyoruz” sözleriyle karşılık verdi. 

Alanı hınca hınç dolduran Beypazarlılara, “Artık Büyükşehir Belediyesi’ne bağlandınız” diye seslenen Başkan Gökçek, “Bu coşkunuzun karşılığını Tuncay (Kaplan) kardeşimizle size vermek boynumuzun borcu olsun”  dedi. 

Beypazarı’nın mevcut Belediye Başkanı Cengiz Özalp ile birlikte Beypazarı’na, Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olmamasına rağmen birçok hizmet getirdiklerini kaydeden Başkan Gökçek, “10 yıl önce asbestli borulardan su içiyordunuz. 80 kilometrelik yeni su borusu döşedik” diye konuştu. 

-BÜYÜKŞEHİR’İN BEYPAZARI YATIRIMLARI

CHP Ankara adayı Mansur Yavaş’ın Beypazarı’ndaki 10 yıllık belediye başkanlığı boyunca ilçedeki asbestli boruları yenilemediğini ve kanalizasyon hattı döşemediğini anlatan Başkan Gökçek, “Ama biz Büyükşehir Belediyesi olarak, 55 kilometre kanalizasyon borusu döşedik. İçme suyu olarak arsenikli, sülfatlı, kireçli su kullanıyordunuz. Arıtma tesisimizi yaptık. Şu anda çalışıyor, ancak seçimlerden sonra yüzde yüz kapasiteyle hizmete girecek. Çayınızı pırıl pırıl su ile demleyip içeceksiniz, ben de gelip çayınızı sizinle beraber içeceğim” dedi. 

Kendisini coşkuyla karşılayan kalabalığa seslenen Başkan Gökçek, “Bu sorununuzun çözümünün de sözünü veriyoruz ve çöp TIR’ı ile çöpünüz Sincan Çöp depolama alanına götürülecek,  böylece de Beypazarı’ndaki çöplüğün üzeri de kapanarak, yemyeşil bir alan olarak kalacak” diye konuştu. 

Beypazarı’na bugüne kadar çeşitli kullanım amaçları bulunan 9 adet araç verdiklerini kaydeden Başkan Gökçek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Beypazarı’nın doğru dürüst parkı yoktu. 6 bin 200 metrekarelik parkı yeniledik. 23 dönümlük Ankara Parkı’nı yaptık ve hizmete açtık. Çimlendirmesini ağaçlandırmasını gerçekleştirerek 5 kilometrelik refüj yaptık. 13 bin ton asfalt döktük.” 

-“MANSUR BEY’İN ATALARI BAŞKA YERDEN GELMİŞ DİYE RİVAYET VAR”

“Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” diye konuşmasını sürdüren Başkan Gökçek, “Benim sizin hemşehriniz olan Mansur Yavaş’a darıldığım bir konu var. ‘63 gidecek 06 gelecek’ dedi.  Ben de sizin hemşehrinizim. Ben de Ankara Keçiören’de doğdum. Keçiören’de belediye başkanlığı yaptım, milletvekilliği yaptım, Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüğü yaptım. 20 senedir de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapmaktayım. Duyumlarıma göre ‘Mansur Bey’in de ataları başka yerlerden’ geldi diye bir rivayet var. Gerçi hepimiz bir yerlerden geldik, hepimiz Anadolu’dan geldik, ama şimdi hepimiz Ankaralıyız” dedi. 

Mansur Yavaş’ın 10 yıllık belediye başkanlığı döneminde su borularını değiştirmemesi, kanalizasyon döşememesi, park bahçe yapmamasını eleştiren Başkan Gökçek, “Mansur Yavaş belediye başkanlığında 11 trilyonluk mal ve 30 dükkan satmış. Cengiz kardeşimiz ise 30 dükkan satın almış. Yani biri satmış, biri almış. Üstelik 15 trilyon borç bırakarak giden Yavaş’ın borçlarını da tamamen belediye başkanı kardeşimiz ödemiş” diye konuştu.   

CHP Ankara Büyükşehir Adayı Yavaş’ın ‘Beypazarı’nı turistik bir yer haline getirdiğini söyleyerek’ övündüğünü de anlatan Başkan Melih Gökçek, “Evet, şu gördüğünüz evlerin dışını boyadı, içini bıraktı. Gelin Hacı Bayram’a evlerin hem içinin hem dışının nasıl yapıldığını görün” dedi.

Yavaş’ın seçim vaatlerini de tek tek eleştiren Başkan Melih Gökçek, “Bilet parasını, su parasını indireceğini söylüyor. ‘Servisleri bedava yapacağım’ diyor. Bunların yıllık maliyeti 1.6 trilyon. 5 senede 8 trilyon yapar. Büyükşehir Belediyesi olarak 5 senede yapmış olduğum yatırım 5 katrilyon. Televizyonda bir gün yakaladım, imar rantını nasıl elde edeceğini sordum. O da bana cevap veremedi” diye konuştu. 

Beypazarı belediye başkanı olduğu dönemde Mansur Yavaş’ın su parasını 13 kuruştan 25 kuruşa çıkardığını ve yüzde 92 zam yaptığını hatırlatan Başkan Gökçek, “Bunu sorduğumda bana ‘enflasyon var onun için bu kadar yükseldi’ diye cevap vermişti. Oysa ben o zaman suyu 14 kuruşa sattım, seçim oldu 15 kuruşa çıkardım. Bana enflasyon yok muydu?” diye sordu. 

-BAŞKAN GÖKÇEK’TEN BEYPAZARI’NA MÜJDELER 

Vaatlerle insanların aldatılmaması gerektiğini kaydeden Başkan Gökçek, “Cenab-ı Allah diyor ki; verdiğiniz sözü yerine getirin, ben şimdi size yüz tane söz veriyorsam, en azından 90’ını yapmalıyım ki, yüzünüze bakabilmeliyim” dedi. 

Bugüne kadar Beypazarı’na yapılanları da anlatan Başkan Gökçek,  projelerini tek tek şöyle açıkladı:

“-Buraya doğalgaz gelecek. Biz getirmeyeceğiz ama bizim çabamızla gelecek. 

-İlçeye bağlı köylere toplam 7 tane gölet yapıp, borular döşeyeceğiz. 

-Toplamda 280 bin dekarlık alanda sulu tarım yapacağız. 

-Mansur Yavaş zamanında Belediye hizmet binasının damı akıyordu. Altına kova koyuyorlardı. Sonra gelen Başkan olan Cengiz Özalp, ilk iş tüm belediye binalarının damlarını aktardıklarını söyledi. Yani Mansur beyin çatısı akıyordu. Kendi binasının çatısını yapamayan biri Ankara’yı nasıl yönetecek. Varın siz düşünün. Bu sebepten ötürü size güzel bir belediye binası yapacağız. Bu da Beypazarı’nın onuruna, şerefine yakışır bir bina olacak. 

-Aile Yaşam Merkezi, BELMEK, Gençlik Merkezi, hanım lokallerinin tamamını burada da açacağız. 

-Kırbaşı’nın 11 köyünün yolunu yapacağız. Nisan ve Mayıs ayında sıcak asfaltlarını döşemeye başlayacağız. 

-Gençler size sesleniyorum. Beypazarı futbol takımınız vardı. Yavaş’ın sayesinde bu da tamamen bitti. Yeniden sporu ayağa kaldıracağız. Size yeni bir stat yapacağız. Bunun sözünü veriyorum. 

-Benim hanım buradaki Pazar yerine gezmiş. Bana, ‘ben senin yerine söz verdim’ dedi. Dinlemezsem olmaz, buradaki pazarda bulunan tezgahların hepsini yenileyeceğiz. Pazar yerini de mis gibi yapacağız inşallah.”

-YAVAŞ’I KENDİ MEMLEKETİNDE ELEŞTİRDİ 

CHP Adayı Mansur Yavaş’ı, kendi memleketinde eleştiren Başkan Gökçek, şunları söyledi: 

“CHP adayı Mansur Yavaş, devamlı olarak televizyonlarda ‘Melih Gökçek kirli siyaset yapıyor’ diyor. Daha önce gençlik yıllarında yapmış olduğu konuşmalar televizyonlarda çıkınca da ‘Bunu Melih Gökçek yaptırdı’ diyor. Kirli siyaset dediği bu.

Bugün İvedik’te CHP Yenimahalle Meclis üyesine ait bir matbaanın içinde polis 110 bin gazete yakaladı. Gazete tamamen beni anlatıyor güya. Ama fotomontaj yapmışlar. Bir masanın etrafında ben oturmuşum ve içki içiyorum. Yine bir başka masa. O masada da ben oturuyorum ve içki içiyorum ama biraz gencim. 15-20 sene önce gibi bir intiba vermeye çalışmışlar. Melih Gökçek öyle bir masada içki içtiyse dünyanın en onursuz insanıdır. 

Herkes kendisine baksın, zamanında çocukluğunda kendisi dükkanında kim şarap, rakı sattıysa onun kendisini düşünmesi lazım. Televizyonda kendisine sordular ‘parklarda bahçelerde içkiyi serbest bırakacak mısınız?’ dediler. Ankara’da parklarda, bahçelerde içki yasak şu anda yasak. Bırakmayız. Neden? Çünkü, aileler geliyor buraya. Çocuk geliyor.

Ne yapacaksın diye sorduklarında Mansur Bey, ‘Benim için hiç sakıncası yok. Hepsinde serbest’ dedi. Arkadaş sana serbest, bu bize serbest değil. İçki içen içer, beni hiç ilgilendirmez. Bu kendisiyle Allah arasında bileceği, ailesinin bileceği bir iş. Ama toplumun içerisinde bunu yapar da çocuklara kötü örnek olursak bu olmaz. İftiraya gelince, iftira hiç olmaz. Fotomontaj olunca bu ayıbın dik alası olur. Böyle bir siyasi mücadele olmaz.”

-“BÖYLE SİYASİ MÜCADELE OLMAZ”

“Böyle siyasi mücadele olmaz” sözleriyle konuşmasını sürdüren Başkan Melih Gökçek, “Siyasi mücadele, yapacaklarınızı anlatarak olur. Ben onun için Mansur Yavaş’ın olduğu yere gelip, yapacaklarımı anlatıyorum. Ben verdiğim vaatlerin sözünü yerine getirdiğim için 20 senedir Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapıyorum” dedi. 


Beypazarı’nda yapılan son anketlere de değinen Başkan Gökçek, “Yüzde 32’ye yüzde 59 çıkıyor. Ama ben sizden yüzde 70 istiyorum” diyerek, seçim hilelerine karşı da vatandaşların dikkatli olmasını istedi. Başkan Gökçek, özellikle oy pusulalarının önünde ve arkasında işaret olup olmadığına bakmalarını isteyerek, bu işaretler nedeniyle oyların geçersiz sayılarak, oranların düşürülebileceğini kaydetti. 
 
Son Güncelleme: 28.03.2014 01:22
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.