Ankara Büyükşehir Belediyesi personeline güzel haber

Büyükşehir Belediyesi ile bağlı kurum ve kuruluşlarında sözleşmeli olarak çalışan personelin ücretlerine yönelik gerçekleştirilecek iyileştirmeler devam ediyor.

15 Ocak 2014 Çarşamba 12:32
Ankara Büyükşehir Belediyesi personeline güzel haber
 Yeni yılla birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in açıklamalarıyla başlayan Büyükşehir Belediyesi personeline zam müjdeleri Belediye Meclisinde görüşülerek onaylandı.

Meclis Başkan Vekili Ali İhsan Ölmez başkanlığında toplanan Belediye Meclisi’nde, Büyükşehir Belediyesi, ASKİ ve EGO’da sözleşmeli olarak çalışan personelin 2014 yılı ücretlerinin belirlenmesine ilişkin Başkanlık Yazısı karara bağlandı. Toplantıda ayrıca, İtfaiye ve Zabıta personelinin fazla çalışma ücretleri ile Kent Orkestrası’nda görev yapan sözleşmeli sanatçıların 2014 yılı sözleşmelerinin yapılması ve ücretlerinin belirlenmesi konularını içeren Başkanlık Yazıları da görüşülerek, karar altına alındı.
 
-SÖZLEŞMELİ PERSONELİNİN ÜCRETLERİNDE İYİLEŞTİRME
 
 Meclis üyelerine okunan Başkanlık Yazılarında ilk olarak Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası’nda sözleşmeli sanatçı olarak görev yapan personelin 2014 yılı ücretlerinin belirlenmesi için gerekli birime yetki verilmesi konusu ele alındı. Buna göre, 657 devlet memurları kanuna göre sözleşmeli sanatçı statüsünde çalıştıkları ifade edilen personelin, 1 Ocak ile 31 Aralık 2014 tarihleri arasında geçerli olacak,  maaş ve sosyal haklarındaki artışların belirlenmesi için gerekli çalışmanın yapılması amacıyla gündeme alınan Başkanlık Yazısı okunarak, meclis üyelerinin tamamının “evet” oyu ile karara bağlandı.
 
       
-BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ASKİ VE EGO’DA SÖZLEŞMELİ OLARAK ÇALIŞANLARIN ÜCRETLER

Toplantıda her biri ayrı ayrı gündeme alınan Büyükşehir Belediyesi, ASKİ ve EGO’da sözleşmeli personel olarak çalışanların 2014 yılına ücretlerinin belirlenmesine ilişkin Başkanlık yazıları da görüşüldü. Başkanlık yazılarının okunmasının ardından 2014 yılında da sözleşmeli olarak çalışacak personelin ücretinin belirlenmesi için gerekli olan çalışmanın yapılması konusu oy birliği ile kabul edildi.
 
-İFTAİYE İLE ZABITA PERSONELİNİN 2014 YILI FAZLA ÇALIŞMA ÜCRETİ
 
Belediye Meclisi’nde görüşülerek karara bağlanan bir diğer müjde de İtfaiye ve Zabıta personeline oldu. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ile Zabıta Dairesi Başkanlığı’nda görev yapan personelin 2014 yılı fazla çalışma ücretleri belirlendi. Meclise gelen Başkanlık Yazılarında özetle: “Makamınızın uygun görmesi halinde Dairemiz çalışanlarına 1 Ocak 2014 tarihinden itibaren aylık 508 TL’lik fazla ücret verilmesi hususu…..”  denildi. Yapılan oylamanın ardından yazı oy birliği ile kabul edildi.                
         
 -İMRUL KAYS’IN KABRİ YENİDEN İNŞAA EDİLECEK 
 
       Belediye Meclisi toplantısında Hıdırlıktepe’de kabri bulunan Arap dünyasının önemli şairlerinden İmrul Kays’ın kabrinin yeniden inşaa edilmesi görüşüldü. İslam öncesi tarihin önemli şairlerinden biri olan Kays’ın anıt ve kabrinin yapılması karara bağlandı.
           
Belediye Meclisi’nde ayrıca, Başkent’i ilgilendiren diğer konularda görüşülerek karara bağlandı.

Buna göre, Çubuk İlçesi Özlüce köyü sınırlarında bulunan jeotermal alanın ASKİ Genel Müdürlüğüne devredilmesi, Büyükşehir Belediyesi yetki alanında bulunan genişliği 12 metrenin üzerinde bulunan yolların, İlçe belediyeleri yetki alanında olan genişliği 12 metrenin altındaki yollara bağlantılarının, yapılan çalışmalarının bütünlüğünün sağlanması amacıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilmesi hakkındaki konular da görüşülerek, karar altına alındı.
Son Güncelleme: 15.01.2014 12:35
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.