ZAMAN'a tokat gibi cevap!

Çözüm süreci, Milli İrade Bildirisi, Ergenekon tahliyeleri, illegal dinlemeler, Gezi olayları ve 17 Aralık operasyonu ile ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulunana Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Zaman'ın bildirisine de tokat gibi cevap verdi.

20 Mart 2014 Perşembe 14:40
ZAMAN'a tokat gibi cevap!
Gündoğdu, "Çözüm süreci kapsamında 37 ile ziyarete gittim. Milletin demokratikleşme özlemini yerinde gördüm.

Millet Çanakkale ruhuna helal getirmeden bu soruna çözüm getirilmesini istiyordu. Milletin yüzde 95'i de taleplerde bulunuyor ve eleştiri getirenler olsa da süreci destekliyorlardı. Devletin ötekileri ile toplumun ötekileri artık beriki olmak istiyordu. Devletin ötekileri kimlerdi başörtülüler, Aleviler, Romanlar, Kürtler... Artık ötekiler beriki olmak istiyorlar. Gittiğimiz hemen hemen her yerde Kürtler, "Cumhurbaşkanı bile olduk ama Kürt olamadık" dediler.

Aleviler, Alevi olduğumuzu gizlemek durumunda kaldıkları gibi yaşayamadıklarını söylediler. Başörtülüler, "Cumhurbaşkanı eşi olduk ama birey olamadık" dediler. Ama demokratikleşme paketiyle durum değişti. Taleplerin büyük kısmı karşılandı. İşte bu birilerini rahatsız etti. 17 aydır şehit haberi gelmiyor. Çözüm süreci siyonistleri, ırkçıları, silah baronlarını rahatsız etti.

Kendi sorunlarını çözen bir Türkiye istemiyorlar. İşte Gezi olayları ve 17 Aralık küresel operasyonu bunun göstergesidir. Küresel operasyonun hedefi Türkiye. Oyunun farkındayız. Oyun bozan sendikayız. Israrla söylüyoruz; yolsuzluk iddialarının üstüne gidilsin, paralel devlet de deşifre edilsin" dedi.

ZAMAN'IN İDDİASINA SERT CEVAP

97 STK'nın ortak imzasıyla yayınlanan 'Milli İrade' bildirisine zorla imzalatılmış iddiasında bulunan Zaman'a Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu "bunu iddia edenler açık bir iftiranın odağıdır" dedi.

İçeriğinde konfederasyonumuzun isminin geçtiği, ana temasının 5 Aralık 2013 tarihinde ulusal düzeyde yayın yapan gazetelerde yer alan "Bin yıl sürecek denmişti..." başlıklı "Milli İrade" bildirisinin hazırlanış ve yayınlanış sürecinin oluşturduğu ses kayıtlarıyla ilgili olarak ise Başkan Gündoğdu, "Milli irade bildirisi yüzde 100 Memur-Sen'e aittir.

Her türlü baskı ve vesayete karşıyız. Bu anlamda Memur-Sen'e yönelik bir baskıdan ya da söz konusu bildiriyi baskı sonucu imzaladığımızdan bahsedenler açık bir iftiranın odağıdır. "Milli İrade" bildirisi Konfederasyonumuz tarafından yönetim kurulunca değerlendirilmiş, sonrasında Başkanlar Kuruluna sunularak görüşler alınmıştır.

Bu çerçevede hedefiyle ilgili eleştiri yapmaksızın bildiri taslağında tercih edilen, anlatım ve üsluba ilişkin öneriler bildirinin hazırlanış ve yayınlanmasında koordinasyonu yürüten STK'ların yöneticileriyle paylaşılmıştır. Memur-Sen bütün çalışmalarında olduğu gibi söz konusu bildirinin imzalanmasında da kurumsal ortak akılla hareket etmiştir" diye konuştu.

"HEDEF TÜRKİYE"

Tutukluluk süresini 5 yıla indiren düzenleme sonrası gelen tahliyeleri ve 13. Ağır Ceza Mahkemesinin tutumunu da değerlendiren Ahmet Gündoğdu, "Unutulmamalıdır ki 13. Ağır Ceza Mahkemesi 7 ayı aşkın bir süredir gerekçeli kararı yazmamıştır. 7 aydır gerekçeli kararı yazamayan mahkeme, Meclis'in yasama yetkisiyle özel yetkili mahkemeleri sona erdirmesi ve Resmi Gazete'de yayınlanmasıyla bitmiştir, mülgadır. 7 ayda gerekçeli kararı yazamıyor Anayasa Mahkemesi'ne müracaattan bahsediyor. Bu olay dahil son süreçte yaşadığımız tüm olayların ortak bir senaryonun parçaları olduğunu düşünüyorum. Küresel oyun dediğim tam da budur.

Türkiye içeriden ve dışarıdan eş zamanlı hedef alınıyor. Gezi, 17 Aralık ve yargı... Büyük Türkiye ideali rahatsız ediyor. Dolayısıyla, burada bir hesap var. Hesapları Türkiye ile... Bunun özelde ise hedefi Başbakan Erdoğan'dır.

Başbakanın hedef alınması da İsrail'i kızdırmasıdır, Amerika'yı kızdırmasıdır, "one minute" demesidir. Mavi Marmara Şehitlerimiz ile terör devleti İsrail'in ilk kez karizması çizilmiş, özür dilemek zorunda kalmıştır. Türkiye ayrıca tüm mazlumların yanında yer alan bir dış politika benimsemiştir. Rahatsızlık bunlardan dolayıdır" dedi.

"KEŞKE İYİ DİNLESELERDİ"

Hukuksuz dinlemelere de tepki gösteren Başkan Gündoğdu, "Selam Örgütü" bahanesi ile dinlenen binlerce kişi içerisinde kendisinin de olduğunu hatırlatarak, "Yedi bin kişiyi dinlemek nasıl izah edilir. Şimdi beni arayıp bana diyorlar ki, "Başkanım, 7 bin kişinin içerisindeniz, sizi dinlemişler."Olamaz diyorum. Beni dinlemiş olsalardı İsrail Devletine terörist devlet dediğimi duyarlardı, Şehit Esma'nın bizim şehidimiz olduğunu duyarlardı.

Şehit Furkan bizim üyemizin oğlu, benim şehidim, buna sahip çıktığımı bilirlerdi. Hayır, bizi dinlemek yerine Allah'ı dinleselerdi bu medeniyetin anne ve babasının odasına izinsiz girmeyi yasakladığını görürlerdi" şeklinde konuştu.

"ACILAR ÜZERİNDEN GERİLİM ÜRETİLMESİN"


Berkin Elvan'ın cenazesi sonrası yaşanan olaylar hakkında ise Başkan Gündoğdu şunları söyledi: "Vatandaşların, kurallar içerisinde, yakmadan, yıkmadan ve suistimal etmeden demokratik taleplerini meşru yollardan dile getirmeleri en tabii haklarıdır.

Ancak huzura ve istikrara her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olduğu şu günlerde gösterilerin, marjinal gruplar tarafından farklı mecralara çekilmek istendiği aşikardır. Berkin de Burak da bizim canlarımız.

Acılarımız yeni acıların gerekçesi yapılmamalıdır. İllegal gruplar tarafından atılan molotof ile otobüste diri diri yanarak hayatını kaybeden 17 yaşındaki Serap Eser'in cenazesinde aynı duyarlılığı sergilemeyen hatta acılar üzerinden gerilim üretmek isteyenlerin sahneye koyduğu oyunların farkında olduğumuzun da herkes tarafından bilinmesini istiyoruz."

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu bu açıklamaları Kanal A'da Mehmet Toprak'ın sunduğu "Sınır İhlali" programında anlattı. 

haber7

Son Güncelleme: 21.03.2014 15:13
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
A.KUL.K.Maraş 2014-03-21 14:44:03

sayın gün doğdu siyasi danışmanlık yapmaktan kaçınıp ne zaman iki madde hakkında şok müjde haberlerle memurları oyalamaktan siysi yatırıma hizmetten uzaklaşıp asli görevini hatırlıyarak memurun taleplerinin siyasi iktidardan yerine getirilmesini tyapmaya çalışalep ederek üyelerinin danışmanlığını yapsa bu millete daha faydalı olur !!!