Ankara Üniversitesi İşgal Altında mı?

Akit Gazetesi'nin yaptığı habere göre,marjinal sol ve bölücü grupların yuvası haline gelen Ankara Üniversitesi'nde sular dirilmiyor.

31 Ocak 2013 Perşembe 12:00
Ankara Üniversitesi İşgal Altında mı?

İşte Habervaktim.com'un şok iddası:

 Torpilin, adam kayırmanın, göz yummanın, müsamahanın yıllardır süregeldiği belirtilen fakültede DHKP/C, MLKP, PKK gibi örgütlerin gençlik yapılanmalarının etkin oldukları ortaya çıkmıştı. Öyle ki fakültenin, PKK üyesi olduğu için tutuklanıp ceza alan, hapis yatan, yurt dışına kaçan öğrencileri bile bulunduğu, PKK üyeliğinden ceza alan bir öğrencinin hiçbir derse girmeden 90-100 puanlarla dersleri geçtiği, devamsızlıktan kalmadığı iddia ediliyor.

 
DİĞER FAKÜLTELERDEN BESLENİYORLAR
 
İLEF’teki bu yapılanmanın Ankara Üniversitesi’nin Siyasal, Hukuk ve Eğitim Fakültelerinde oluşan grupların desteğiyle sağlandığı kaydediliyor. Sadece İLEF değil bu fakültelerin kantin ve başka ortak kullanım alanlarında da yıl boyu PKK ve diğer terör çetelerinin afişleri boy gösteriyor. Grupların ayrıca Devlete ve Türk milletine hakaret edenlere karşı sesini yükseltenleri ‘mimleyip’ çıkışta ‘ceza kestikleri’ bunun; dayak, okula almama, kendilerinden olan hocalarla görüşüp baskı uygulanmasını sağlama şeklinde uygulandığı bildiriliyor.
 
ÖĞRETİM ÜYELERİ ‘YAPILANMAYA’ ÇANAK TUTUYOR
 
Öğretim üyelerinin ise tamamına yakınının marjinal gruplara gerek korkusundan gerekse eğiliminden göz yummak veya destek vermek durumunda oldukları bir başka bilgi. İşte bu öğretim üyelerinin eski ve yenilerinden bir demet:
 
ESKİ DEKAN: KCK’LILARLA BERABERİZ
 
Bir önceki dönem dekanlık görevinde bulunan Prof. Dr. Eser Köker, KCK operasyonları üzerine “Biz de BDP Siyaset Akademisi’nde ders vermek istiyoruz” diyen gruba yazılmış ve bu derslere katılmış. BDP Genel Merkezi’nde Akademi’ye katılan Köker, KCK tutuklamaları üzerine “Onlarla her an her zaman dayanışma içerisinde olacağımızı söylemek istiyorum” demiş. Köker, BDP’yi de bir ‘birliktelik platformu’ olarak niteleyerek teşekkürlerini sunmuş. Eski dekan ayrıca feminist gruplara yakınlığıyla da biliniyor.
 
FAKÜLTENİN YÖNETİM KURULU ÜYESİ BDP’NİN DE HOCASI
 
Doç. Dr. Funda Başaran Özdemir de, PKK’ya yakınlığı ile bilinen bir kadın haber ajansına lojistik destek sağlıyor.
 
Prof. Dr. Mine Gencel Bek ise, BDP’nin siyaset akademisinin hocaları arasında. Halen İLEF’in yönetim kurulu üyeliği yapıyor.
 
Fakültenin eski dekanı şimdi Başkent Üniversitesi iletişim fakültesinde dekanlık görevinde bulunan Prof. Dr. Ahmet Tolungüç de, geçmiş dönemde sol örgütlerin ve PKK üyesi ve sempatizanı öğrencilerin adeta oyuncağı olmakla suçlanıyor.
 
Prof. Dr. Mustafa Korkmaz Alemdar ise, fakültenin eski öğretim elemanlarından. Alemdar, Cumhuriyet Halk Partisi'nin adayı olarak 19 Ekim 2010 tarihinde TBMM tarafından Radyo Televizyon Üst Kurulu Üyeliğine seçilerek bu görevi 15 Temmuz 2011 tarihine kadar yürüttü. Alemdar’ın görev yaptığı dönemde fakültedeki sol öğrencilere yakınlık gösterdiği belirtiliyor.
 
İŞTE HABERVAKTİM VE AKİT’E LİNÇ KAMPANYASI BAŞLATAN KARATAŞ
 
Habervaktim.com ve Akit’e karşı yeni bir linç kampanyası başlatan marjinal grupların içerisinde başı çeken elemanlardan biriyle ilgili çarpıcı bilgilere ulaşıldı. İLEF’teki kayırmacılık ve torpil uygulamalarına da çarpıcı bir örnek teşkil eden kişi şimdilerde Gazi Üniversitesi Kütüphanesi’nde görevli olan Ezgi Karataş.
 
Karataş’ın usulsüz ve kayırmacılık yoluyla yüksek lisans yaptırıldığı belirtiliyor. Karataş, mezuniyetinin ardından Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi'nde tezsiz olarak yüksek lisans yapmış. Ardından Siirt'e sözleşmeli öğretmen olarak atanmış.
 
Korkmaz Alemdar ve İrfan Erdoğan'ın İLEF’ten Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesine geçmesiyle oraya yüksek lisans başvurusunda bulunmuş  ve ‘kazandırılmış’. Ancak başarısızlığı nedeniyle yüksek  lisanstan atılmış. Daha sonra kapağı kadrolu olarak Giresun'a öğretmen olarak atmış. Daha sonra ise merkezi atamayla Gazi Üniversitesi Merkez kütüphanesine memur olarak atanmış.
 
TKP ÜYESİ VE SOL GAZETESİ ÇALIŞANI
 
Karataş, sonraysa Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi'ne yüksek lisans için tekrar başvurmuş fakat ilkinde onu Gazi'den tanıyan ve başarısızlığını bilen Prof. Dr. Gamze Yücesan Özdemir'in olumsuz görüş belirtmesiyle kabul edilmemiş. Daha sonra ‘özel öğrenci’ olarak kabul edilmiş ardından yine başvuruda bulunmuş ve görüşleri nedeniyle kendisine sıcak bakan kişilerin yardımıyla İLEF’te yüksek lisans öğrencisi olarak kabul edilmiş.
 
Karataş’ın başarısızlığı ve tutarsızlığına, daha önce yüksek lisanstan atılmış olmasına rağmen ve bu kadar çok kurum gezmiş olmasına rağmen ve akademisyen olmak isteyen o kadar pırıl pırıl gençler varken neden yüksek lisansa alındığına bir anlam verilemiyor. Yüksek lisans öğrencisi alımında mülakat yapıldığı ve adam kayırmanın bu aşamada devreye girdiği belirtiliyor. Karataş’a bu şekilde yol açılmasıyla diğer adayların hakkının yendiği değerlendiriliyor.
 
TKP üyesi ve Kürtçü bir yapıya sahip olduğu belirtilen, Sol radyo’da ve Sol gazetesinde çalışan ve daha önce mesleki anlamda tutarsızlık gösteren Karataş böylece akademik kariyer yolları açılmış oldu. Karataş bu arada, Yeni Akit’e karşı yeni bir linç kampanyası başlatan grubun içerisinde faaliyet göstermeye de fırsat bulabiliyor.
 
 

Son Güncelleme: 08.04.2013 13:04
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.