Öne Çıkanlar Ankara Ankara Emniyeti 17 Aralık Operasyonu Melih Gökçek Faaliyet Raporu Nihat Tosun

Diyanet'ten o iftiraya sert yanıt!

Diyanet İşleri Başkanlığı, son zamanlarda Diyanet'i hedef alan bir takım tartışmalar üzerine açıklamada bulundu.

Diyanet'ten o iftiraya sert yanıt!
Diyanet İşleri Başkanlığı, bugün bazı sosyal medya kullanıcılarının, "Diyanet İşleri Başkanlığının imamları İran'a göndererek mut'a nikâhı yapmalarına izin verdiği" yönündeki iddiaları ahlak dışı bir iftiradan ibaret olduğunu belirterek sert bir dille cevap verdi.

Yapılan açıklamada, uzun süredir Diyanet üzerinden yapılan tartışmaların dinî ve ilmî olmaktan uzak bir şekilde tamamen siyasi bir amaç doğrultusunda planlı, sistematik ve hiçbir ahlâkî değer tanımaksızın yürütüldüğünün ve Diyanet'in siyasi polemiklerin bir parçası haline getirilmeye çalışıldığının altı çizildi.

Bazı sosyal medya kullanıcılarının, "Diyanet İşleri Başkanlığının imamları İran'a göndererek mut'a nikâhı yapmalarına izin verdiği" yönündeki iddiaları ahlak dışı bir iftiradan ibaret olduğu vurgulandı.

"KAYGIYLA TAKİP ETMEKTEYİZ"

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan yağılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

Son zamanlarda Diyanet İşleri Başkanlığımızı doğrudan veya dolaylı hedef alan bir takım tartışmalar üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına lüzum görülmüştür.

Uzun süredir Başkanlığımız üzerinden yapılan tartışmaların dinî ve ilmî olmaktan uzak bir şekilde tamamen siyasi bir amaç doğrultusunda planlı, sistematik ve hiçbir ahlâkî değer tanımaksızın yürütüldüğü, bu sayede Başkanlığımızın siyasi polemiklerin bir parçası haline getirilmeye çalışıldığı apaçık ortaya çıkmıştır.

'AHLAK DIŞI BİR İFTİRADAN İBARETTİR'

Bugün bazı sosyal medya kullanıcılarının ahlak dışı ve sistematik bir şekilde 'Diyanet İşleri Başkanlığının imamları İran'a göndererek mut'a nikâhı yapmalarına izin verdiği' yönündeki mesnetsiz iddiaları ahlak dışı bir iftiradan ibarettir.

Toplumumuzda dini bir referansı olmadığı ve Başkanlığımızın mut'a nikâhı hakkındaki görüşleri tartışma götürmeyecek kadar açık olduğu halde uzun zamandır belirli çevrelerin mut'a nikâhı üzerinden Diyanet İşleri Başkanlığımızı çirkin iftira ve yalan iddialarla itibarsızlaştırmaya çalıştıklarını kaygıyla takip etmekteyiz.

Söz konusu iftira ve iddialar öncelikli olarak Başkanlığımız tarafından Hz. Peygamberin hayatı ile ilgili hazırlanan bir kitabın, cahiliye döneminin batıl nikâh çeşitlerini anlatan bölümünde yer alan bir soru cümlesinden hareketle 'Diyanet mut'a nikâhına cevaz veriyor' algısı oluşturulmak istenmiştir. Söz konusu iddialar sosyal medya hesaplarımızda yalanlandığı halde, bu kampanya sistematik olarak sürdürülmeye devam etmiştir. Bugün ise belli çevreler tarafından akla ziyan bir şekilde gündemde tutulmak istenen mut'a tartışmalarıyla Diyanet'in imamları İran'a götürerek mut'a nikâhı yaptırdığı şeklindeki iftiralar ortaya atılmaktadır.

"FİTNE OLUŞTURMAYA ÇALIŞTIKLARI AÇIKTIR"

Hiçbir mesnedi olmayan bu çirkin iftira kampanyasını yürütenlerin her türlü değerden yoksun olarak toplumu din üzerinden kamplaştırarak bir fitne oluşturmaya çalıştıkları açıktır. Dini konulardaki görüşlerinde Kur'an ve Sünnet çizgisini muhafaza eden ve siyaset üstü duruşunu koruyan Diyanet İşleri Başkanlığımıza bu çirkin iftiraları atanlara ilahi adaletin tecelli edeceği hesap gününü hatırlatıyor, bu fütursuzluğu yapanları aziz milletimizin vicdanına ve engin ferasetine havale ediyoruz. Konu ile ilgili gerekli hukuki süreç başlatılacaktır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.