Öne Çıkanlar Ankara Mustafa Ak Lüks Nevşehir

İşsizler dikkat! Ankara Valiliği bin bekçi alacak

Ankara Valiliği 1000 bekçi istihdam edeceğini duyurdu.

İşsizler dikkat! Ankara Valiliği bin bekçi alacak

Ankara bekçi alım başvuru şartları nelerdir? Toplamda bin kişinin istihdam edileceği Ankara bekçi alım başvuruları nasıl yapılır?

İşte, 2017 bekçi alımına ilişkin tüm ayrıntılar...

BAŞVURU TARİHLERİ

Devlet Personel Daire Başkanlığı tarafından yayınlanan Ankara bekçi alım ilanına göre; bekçi olmak için müracaat edecek adayların, başvurularını 22 Kasım-06 Aralık 2017 tarihleri arasında ilgili İlçe Emniyet Müdürlüklerine iletmeleri gerekiyor.

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

a) Başvurular 22/11/2017-06/12/2017 tarihleri arasında ilgili İlçe Emniyet Müdürlüklerine yapılacaktır.

b) Adaylar, çalışmak istedikleri ilçe için ekte yer alan örnek dilekçe ve istenilen diğer evraklarla birlikte başvuracaklardır. Aynı anda birden fazla ilçe için başvuru kabul edilmeyecektir.

Bu tür başvuruların önlenmesi için gerekli tedbirler alınacaktır.

c) Dilekçe ve ekli belgelerin incelenmesi sonucunda; bekçiliğe giriş için gerekli nitelikleri taşımadığı açıkça anlaşılan veya bekçi olmaya engel hali tespit edilen istekliye, Valilik/Kaymakamlıkça isteğin kabul edilmediği gerekçeli bir yazı ile bildirilir. Dilekçesi ve ekleri istemi halinde sahibine geri verilir.

BAŞVURUDA GEREKLİ OLAN BELGELER

• T.C. kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı,

• Okul diploma veya tasdiknamesinin aslı veya kurumca tasdikli örneği,

• Askerlik durum belgesi,

• 4,5x6 cm ölçülerinde (6) adet fotoğraf,

• Adli sicil belgesi,

• Müracaat ettiği il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ettiğini belirtir belge,

• Hazırlık okumuş ise belgesini ibraz etmek zorundadır.

* Adaylar başvuru süresi içerisinde başvuru dilekçesinde eksiklik görmeleri halinde, görevli personele düzelttirip yeniden imzalayacaklardır.

Başvuru dilekçesinde belirtilen bilgiler, yapılacak işlemler için esas alınacağından, beyan edilen yanlış bilgilerden adayın kendisi sorumlu olacaktır.

BEKÇİ ALIM BAŞVURU ŞARTLARI

a)Erkek ve Türk vatandaşı olmak,

b) En az lise ve dengi okul, Ön Lisans, Lisans veya lisansüstü mezunu olmak,

c) Askerlik ödevini bitirmiş olup 30 yaşından büyük olmamak, (Asıl aday listesine girenlerin bekçiliğe giriş sınavı için verdikleri dilekçenin Valilik/Kaymakamlık tarafından il/ilçe Emniyet Müdürlüğüne/Amirliğine havale olduğu tarih; yedek aday listesine girenlerin ise adaylığa tayin tarihi dikkate alınacaktır.)

d) Görevini yapmaya engel olabilecek bir hastalık veya engeli bulunmadığını sağlık kurulu tarafından verilmiş raporla belgelemek,

e) Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak, f) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’nci maddesindeki şartları taşımak,

g) Türk toplum telakkilerine (anlayışına) göre kötü şöhretli tanınmamak,

h) Kamu haklarından mahrum olmamak veya kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkum bulunmamak,

i) Müracaat ettiği il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ediyor olmak, j) En az 167 cm boyunda olmak, k) Herhangi bir hastalığa bağlı olmaksızın, beden kitle indeksi 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak. {ağırlık(kg)/[boy(m)]2} örnek: 80/1,752=26

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.