Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin 2017 bütçesi 5 milyar 902 bin lira

Ankara Büyükşehir Belediyesi Plan Bütçe Komisyonu tarafından, Büyükşehir Belediye Meclisi'ne, Büyükşehir'in 2017 yılı bütçesinin 5 milyar 902 bin lira olması raporu sunuldu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin 2017 bütçesi 5 milyar 902 bin lira
  Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, Büyükşehir Belediyesi ile bağlı kuruluşları ve ilçe belediyelerinin 2017 mali yılı bütçelerinin görüşülmesine başlandı.

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Nail Çimen başkanlığındaki toplantısına, Büyükşehir Belediye Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından sunulan raporda; Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin 2017 mali yılı bütçesi 5 milyar 902 milyon lira olarak belirtildi.
Plan ve Bütçe Komisyonu’nun raporunda ayrıca; ASKİ’nin bütçesinin 3 milyar,  EGO’nun bütçesinin de 848 milyon TL olarak belirlendiği bildirildi.

Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, Büyükşehir Belediyesi, ASKİ ve EGO’nun bütçelerinin önümüzdeki günlerde yapacağı toplantılarda görüşülerek karara bağlanması benimsendi. 
 
-BEYPAZARI, ÇAMLIDERE, EVREN VE GÜDÜL BÜTÇELERİ ONAYLANDI
         
Belediye meclisi toplantısında ayrıca, Çamlıdere, Evren ve Güdül İlçesi belediyelerinin 2017 mali yılı bütçelerini oybirliği ile onadı.
         
Meclis’te Plan ve Bütçe Komisyonu’nca uygun görülen bütçe kararnameleri ile birlikte; Beypazarı Belediyesi’nin 2017 mali yılı gelir bütçesi 61.752.000,00 TL, Çamlıdere Belediyesi’nin 12.353.130,36 TL, Evren Belediyesi’nin 5.610.600,00 TL ve Güdül Belediyesi’nin 12.629.830,00 TL olarak onaylandı.
       
 Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, bütçelerinin kabulünden sonra yaptığı konuşmada, teşekkürlerini ilettiği Meclis üyelerini Beypazarı’na davet etti.
       
 Çamlıdere Belediye Bakanı Hazım Caner Can da “365 gün, 24 saat, karıncalar gibi çalışkan, arılar gibi üretken olarak Ankaramıza hizmet eden Büyükşehir Belediye Başkanımız Melih Gökçek Bey’in almış olduğu her karardan, burada vermiş olduğunuz kıymetli desteklerden dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi 
Evren Belediye Başkanı Abdülkadir Demirci de Meclis üyeleri ile Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e verdikleri destekler nedeniyle teşekkür etti. 
Güdül Belediyesi adına konuşan Meclis üyesi Muzaffer Yalçın ise Güdül’ün tarihteki önemine dikkat çekerek, meclis üyelerini ilçeye davet etti ve teşekkürlerini sundu. 
 
-KIRSAL BÖLGELERE BİR DESTEK DAHA
         
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde görüşülen Başkanlık Yazısı ile Büyükşehir Belediyesi’nin Ankara’daki 25 ilçenin mahalleye dönüştürülen köylerinde düğün, sünnet, mevlit, cenaze taziye evleri, asker törenleri, vb. çeşitli konularda sosyal faaliyetlerde kullanılmak üzere plastik masa, sandalye, çay ocağı ve müştemilatı, portatif ses düzeni vb. malzemelerinin köylerin büyüklüklerine göre tespit edilerek muhtarlıklara ücretsiz verilmesi öngörülen teklif oybirliği ile kabul edildi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.